Regulamin miejsca

Poniższe informacje dotyczą dawnego Centrum Formacji NINIWA przy domu zakonnym w Kokotku. Wkrótce aktualizacja informacji i zdjęć w związku z uruchomieniem nowego Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA. Aktualnie trwa okres przejściowy i adaptacji do nowych warunków.

 

Oto kilka zasad panujących w naszym ośrodku:

1. Witaj w naszym ośrodku – Centrum Formacji NINIWA! Żeby Twój pobyt tutaj był udany, przestrzegaj kilku prostych zasad…

2. Najważniejszą osobą w naszym ośrodku jest Pan Bóg. Ten regulamin to Jego propozycja dla Ciebie!

3. Nasz ośrodek to miejsce wzrostu duchowego, rozwoju osobistego, dobrego spędzania czasu, modlitwy, zabawy i radości! Przeznaczony jest głównie dla młodzieży związanej z Misjonarzami Oblatami MN, ale mogą z niego korzystać też inne osoby i grupy.

4. Dom ojców oblatów (klasztor), tzw. „Dom św. Eugeniusza” to miejsce ich odpoczynku i wyciszenia. Uszanuj ich prywatność i nie wchodź do środka bez zaproszenia.

5. Do Twojej dyspozycji jest „Domek Jana Pawła II” lub „Dom św. Młodzianków” (w zależności, gdzie skierują Cię gospodarze), jadalnia, kuchnia młodzieżowa, boiska sportowe, kaplica i zielony teren ośrodka. Korzystaj z nich rozsądnie i pozostaw po sobie porządek.

6. Nie wolno Ci tu używać narkotyków i środków odurzających. Palić papierosy i pić alkohol mogą tu tylko pełnoletnie osoby, w wyznaczonych miejscach i wyłącznie za zgodą gospodarzy!

7. Chłopaki i dziewczyny (za wyjątkiem małżeństw) śpią osobno!

8. Przyjeżdżając w grupie z księdzem – opiekunem, spędzasz tu czas wg Waszego programu, ale możecie skorzystać też z naszej propozycji…

9. Jeśli przyjeżdżasz indywidualnie lub w grupie, dostosowujesz się do naszej propozycji programowej. Wchodzisz w dynamikę prowadzonych przez nas rekolekcji (np. „Bunt Jonasza” itp.) lub w tzw. „Kuźnię Charakteru”, czyli codzienny program formacyjny. Dzięki niemu obserwujesz życie Misjonarzy Oblatów, pracujesz, modlisz się, bawisz i odpoczywasz. W ten sposób lepiej wykorzystasz swój czas tutaj i wyjedziesz z satysfakcją.

10. Posłuszeństwo to wielka cnota w Kościele. Słuchaj gospodarzy i bądź im posłuszny. Na pewno też na tym skorzystasz.

11. Uwaga! Punkt prawdopodobnie zbyteczny… W skrajnym przypadku, gdyby Twoja postawa pozostawiała dużo do życzenia, gospodarze mogą poprosić Cię o spakowanie się i opuszczenie ośrodka.

Oto typowy plan dnia:

PLAN  DNIA

Poniedziałek – Sobota   Niedziela
7.00 – pobudka7.15 – modlitwy poranne(jutrznia i medytacja ewangelii z dnia)8.00 – śniadanie

[Praca fizyczna, pomoc gospodarcza itp.]

13.00 – obiad i chwila wytchnienia

15.00 – Koronka

[Praca duchowa, lektura, rozmowa duchowa z kapłanem itp.]

18.00 – Msza święta z parafią

19.30 – kolacja

[Rekreacja i modlitwy wieczorne]

  Msza Święta z parafią:

7.30, 10.00 lub 11.15 (tylko latem)

Inne punkty dnia: do ustalenia lub dowolnie

 
Dodatkowe możliwości:
 

Spowiedzi w umówionym czasie

Rozmowy

Modlitwy osobistej w kaplicy (np. koronka do Miłosierdzia Bożego, różaniec, adoracja itp)
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *