Wolontariat Misyjny

Wolontariat Misyjny to sposób na zaangażowanie i służbę młodych ludzi, którzy mogą zrobić coś dobrego w miejscach, gdzie są bardzo potrzebni.

Najbliższy naszym sercom jest wschód – Ukraina i Białoruś. Tam przez wiele lat angażowaliśmy większość sił. Rozwijamy się jednak i otwieramy na nowe miejsca i potrzeby. Dlatego w nadchodzącym roku jeśli pozwolą na to warunki na świecie wyjedziemy również na Syberię, Madagaskar do Kazachstanu, a jeśli znajda się odpowiednie osoby to także na Arktykę.

Naszymi celami w 2019 roku były Ukraina, Białoruś, Wierszyna na dalekiej Syberii, Kazachstan i Madagaskar. Te cele pozostają aktualne w 2021 roku, a dodatkowo dochodzi do nich Arktyka. Przygotowujemy wolontariuszy do ogólnych zadań, animacji czasu wolnego, katechizacji ale chcemy wysyłać także wyspecjalizowanych pomocników. Jeśli będzie potrzeba i możliwość, będziemy otwierać nowe kierunki.  Nie bez znaczenia jest też słowo “misyjny”. Oznacza ono, że jedziemy tam, gdzie prowadzone są misje, szczególnie te, które prowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, choć nie tylko. Dlatego wszędzie, gdzie jesteśmy, ewangelizujemy. Sami w większości nie jesteśmy świeckimi misjonarzami, a jedynie pomocnikami w dziele misyjnym.

Podstawowym warunkiem wyjazdu jest obecność na minimum 3 z 5 spotkań formacyjnych w Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku.
Chodzi o to, by poznać realia misji, wspólnotę, ludzi, którzy rozważają wyjazd oraz nawiązać relacje z Misjonarzami na placówkach, w których będziemy pomagać. Ososby, które przygotowują się do wyjazdu w toku indywidualnym również biorą udział w zjazdach.

Terminy zjazdów 2020/2021

  • 27 – 29.11.2020 – I Zjazd Wolontariatu
  • ODWOŁANE 6.01.2021 – Spotkanie opłatkowe dla zainteresowanych wolontariatem, obecnych i byłych wolontariuszy. Kolędowanie misyjne w klubie Wysoki Zamek – Katowice Załęże.
  • 15 – 17.01.2021 – II Zjazd
  • 12 – 14.02.2021 – Wyjazd Integracyjny w góry.
  • 5 – 7.03.2021 – III Zjazd
  • 9 – 11.04.2021 – IV Zjazd
  • 21 – 23.05.2021 – V Zjazd
  • 12-13.06.2021 – Posłanie Wolontariuszy – Katowice

Ukraina, Białoruś, ale także Madagaskar, Syberia i Kazachstan. Może Ty wytyczysz nowy kierunek?

Gdzie i kiedy spotykamy się w sezonie 2020/2021? Sprawdź i nie przegap żadnego zjazdu.

Zostań wolontariuszem i wyjedź na misje. Dołączyć do wolontariatu może każdy

Głównym celem wolontariatu jest bezinteresowna pomoc. Możesz dać siebie.

Dowiedz się kto prowadzi nasz wolontariat i kto wypełnia w nim najważniejsze zadania.

Wolontariat Misyjny NINIWY ma już kilkunastoletnią tradycję.

Potrzebujesz rekolekcji i wyciszenia? A może ekstremalnego sportowego wyjazdu? Poznaj ofertę NINIWY.

Żeby wyremontować OCM potrzebujemy Waszej pomocy! Pomóż w remoncie ośrodka.

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
mail: info@niniwateam.pl
tel.: 577 16 00 66