Remonty zakończone

Kuchnia Oblackiej Przystani

Restauracja ruszyła pod nową nazwą “Oblacka Przystań” 1 maja 2017! Od teraz służy do obsługi zarówno dużych grup korzystających z ośrodka, jak i przyjmowania podróżnych z drogi czy na imprezy okolicznościowe. Kuchnia restauracyjna spełnia wszystkie wymogi sanitarne i techniczne. Wydajność kuchni umożliwia obsługę wyżywienia dla kilkuset osób.

Restauracja otrzymała nową nazwę “Oblacka Przystań” służy do obsługi zarówno dużych grup korzystających z ośrodka, jak i przyjmowania podróżnych z drogi czy na imprezy okolicznościowe. Sala Bankietowa mieści nawet do 300 osób. Wyposażona jest w parkiet do tańca i kawiarenką. Gości zachęca nieco podróżniczy wystrój sali, nowoczesny aranż wnętrza i ogromne okna na piękny krajobraz stawu i lasu.

Chcemy dobrze przyjąć każdego gościa w naszym ośrodku! Gościnność to oblacka cnota. Po wejściu do budynku znajdziesz recepcję z obsługą, a także mini sklepik z naszymi produktami. Recepcja obsługuje gości także przez telefon i Internet, dlatego jest dobrze wyposażona. Umiejscowiona jest w głównym holu z poczekalnią, toaletami i przejściem do restauracji, a także do pokoi noclegowych.

To sala do prowadzenia spotkań, znajdująca się pod salą bankietową. Podobnie jak sala u góry może pomieścić nawet 300 osób. Zawiera na stałe profesjonalne nagłośnienie i 85′ ekran dotykowy. Jest w pełni przystosowana do przeprowadzania konferencji, a także imprez okolicznościowych.

Zima już nam niestraszna. Stara kotłownia węglowa, która działała jeszcze do stycznia 2018 roku nie nadążała z ogrzewaniem budynku, szczególnie, że oddalona była o około 200 metrów od głównego budynku. Teraz całe OCM ogrzewają piece gazowe, które znajdują się pod salą bankietową. Ich remont kosztował 140 tys. zł, i zasponsorowany został w większości przez oblatów ze Skandynawii, jednak niemały wkład miał również Paweł Kampa z Lublińca.

Przygotowaliśmy ładne zejścia, ścieżką z budynku głównego aż do samej plaży. Ścieżka jest dobrze wyprofilowana, wysypana żwirem. To dość droga inwestycja z uwagi na długość ścieżek.

Remonty w trakcie

Wokół ośrodka poprowadzone będą alejki i uliczki do spacerów i przemieszczania się miedzy budynkami. Ich funkcja będzie techniczna, ale i rekreacyjna – dobry spacer nie jest zły. Dlatego należy poprawić estetykę zieleni i terenu na terenie ośrodka, poszerzyć dojazdy, zaadaptować roślinność i wybrukować lub utwardzić alejki. To ogromne wyzwanie na kolejne lata.

To określenie wydaje się być bardzo ogólne, ale bez takiego zaplecza nie da się prowadzić ośrodka. W skład pomieszczeń gospodarczych wchodzi zaplecze socjalne dla obsługi, pralnia, suszarnia, magazyn itd. Zaplecze znajdzie się pod restauracją i musi być dobrze skomunikowane z całym ośrodkiem, żeby obsłużyć naszych gości jak najlepiej!

Pomieszczenia warsztatowe o różnym profilu, np. plastycznym, językowym, muzycznym itp. Pomysły na salki są bardzo dobrze przenalizowane pod kątem rozwoju oferty Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA. Pomysłów na rekolekcyjne turnusy, które chcemy wdrożyć jest bardzo wiele! Do tego celu będą potrzebne nam dobrze wyposażone salki, w których w tym samym czasie będą mogły odbywać się różne kursy dla młodych.

Nasze centrum zarządzania. To tu pracuje kadra NINIWY, która organizuje wydarzenia, obsługuje strony internetowe, kreatywnie tworzy nowe inicjatywy i obsługuje telefon oraz maile niniwowe. To także tu mieścić się będzie mini studio do nagrywania filmików np. do rekolekcji internetowych itp. By lepiej pracować, potrzebujemy takiego miejsca!

W zdrowym ciele zdrowy duch! Osobny budynek z salą gimnastyczną to właściwie pełnowymiarowa hala do gry w siatkówkę, piłkę ręczną, piłkę halową czy koszykówkę. Budynek jest już ocieplony i otynkowany, na remont czeka wnętrze. Konieczne będzie zakupienie sprzętów sportowych. Sala gimnastyczna ma nieograniczony potencjał! Z jego pomocą będziemy chcieli organizować lokalne i ogólnopolskie turnieje sportowe i wiele innych atrakcji z zakresu kultury fizycznej.

Została już wymieniona większość okien, aktualnie budynek jest ocieplany, a następnie zostanie otynkowany.

Planowane remonty

Oblackie Centrum Młodzieży jest stosunkowo młodym ośrodkiem rekolekcyjnym. Udało się pozyskać dotacje na remont części istniejącej infrastruktury, jednak nie na budowę nowych obiektów.

OCM nie może funkcjonować bez kaplicy!

Centrum rekolekcyjne nie może funkcjonować prawidłowo bez kaplicy, w której młodzi będą mogliby przeżywać Msze święte, adorować pana Jezusa w Najświętszym sakramencie czy spowiadać się. Dlatego porywamy się na coś po ludzku niemożliwego – chcemy zbudować kaplicę, nie mając jeszcze na nią środków.
Potrzebujemy 600 000 zł!

W planach kaplica ma mieć 120 miejsc siedzących. Patronować jej będą święci Młodziankowie.

W pełni wyposażona kuchnia przeznaczona dla grup młodzieżowych, w których będą mogli przygotować sobie proste posiłki, zrobić herbatę, czy np. upiec ciasto w ramach Kuźni Charakteru.

To salka rekreacyjna dla młodych, pokój odpoczynku i rozmów. Takie miejsce jest potrzebne, żeby młodzi mogli się poznawać, integrować i wspólnie odpoczywać. Będzie to miejsce gier i relaksu.

Będzie 55 pokoi! Każdy musi być wykonany na “piątkę”. Nie znaczy to, że na bogato i z przepychem. Raczej prosto i funkcjonalnie, ale nie możemy też zapomnieć o estetyce i trwałości wyposażenia. Każdy pokój pomieści od 1 do 4 osób zależności od typu, a także posiadać będzie własną łazienkę dla wygody gości.

Mamy własną plażę! Niesamowite! Staw Posmyk daje ogromne możliwości do działania. Plaża będzie miejscem odpoczynku i zabawy nad wodą. Prace ziemne, konieczne do poprawy obecnego stanu plaży są bardzo kosztowne, ale i niezbędne.

Z plaży wprost nad staw prowadzi molo. Obecnie mocno zaniedbane. Chcemy odświeżyć konstrukcję, żeby była bezpieczna i praktyczna. Wyposażymy ją w ławki do siedzenia. Ach… wieczór nad wodą, rozmowy, spacery…

Chodzi o budynki przy plaży, gdzie znajdzie się wypożyczalnia sprzętów wodnych jak kajaki, rowerki wodne itp., a także magazyn sprzętów takich jak scena, namioty plenerowe, grille, ławostoły itp.

Chcemy przygotować duży, wybrukowany plac sceniczny na potrzebę wydarzeń plenerowych takich jak koncerty, spektakle itp. W tym celu musimy wyrównać i przygotować teren, przygotować niezbędne instalacje i przyłącza, wybrukować i utwardzić. Scena znajdować się będzie tuż przy plaży, a naprzeciw znajdzie się amfiteatr.

Amfiteatr to nasze marzenie, którego realizacja wymagać będzie sporo czasu i pieniędzy. Będzie to miejsce dla widowni naprzeciwko sceny na wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne i artystyczne oraz inne imprezy. Usytuowanie amfiteatru zostało wnikliwie przeanalizowane pod każdym względem, w tym akustycznym i technicznym. Główna i najdroższa praca z tym związana to prace ziemne nad wyprofilowaniem terenu. Amfiteatr będzie wyposażony w trwałe siedziska dla kilkuset osób, a z przodu, przed sceną znajdzie się miejsce stojące dla dodatkowych kilkuset widzów.

Pierwszy z dwóch parkingów potrzebnych do przygotowania dla gości. Znajdzie się on tuż naprzeciw wejścia do restauracji. Projekt wymaga wzmocnienia skarpy i terenu oraz podjazdu wraz z oświetleniem parkingowym.

Drugi parking, bliżej wjazdu na teren ośrodka, tuż przy osobnym budynku – sali gimnastycznej. Tu zmieści się więcej aut, a także podjeżdżające autokary z dużymi grupami.

Planujemy przygotować dostępną od drogi dojazdowej, darmową i otwartego użytku siłownię plenerową z podstawowymi sprzętami do dbania o zdrowie i sylwetkę. Idealne na przystanek w czasie biegu po okolicy albo na rozgrzewkę przed NINIWA Dance!

Kuchnia, sala bankietowa i konferencyjna już wyremontowane. Zobacz dalsze plany.

Raz w miesiącu oblaci z Kokotka odprawiają mszę za wszystkich Darczyńców akcji NINIWA Bud.

Jesteśmy wdzięczni za wsparcie modlitewne i materialne. Zobacz jak możesz nas wspomóc.

Ile już mamy, a ile jeszcze brakuje?

Potrzebujesz rekolekcji i wyciszenia? A może ekstremalnego sportowego wyjazdu? Poznaj ofertę NINIWY.

Wspomóż nas!

Żeby wyremontować OCM potrzebujemy Waszej pomocy! Pomóż w remoncie ośrodka.

Kontakt

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
mail: info@niniwateam.pl
tel.: 577 16 00 66