NINIWA Team

Wyjeżdżamy z Polski, z Kokotka na Śląsku. Jedziemy minimum 150 km dziennie, bez wozu technicznego, wszystko czego potrzeba wieziemy na bagażnikach – ubrania, kuchenki, jedzenie, narzędzia, części zapasowe, namioty. Podczas wyprawy jesteśmy zdani na siebie i na pomoc życzliwych ludzi. Nie planujemy noclegów – tam gdzie dojedziemy szukamy życzliwego gospodarza, który wpuści nas na swój teren lub kawałka polany w odosobnieniu. Tym trybem dojechaliśmy już do Wilna, Kijowa, Rzymu, Jerozolimy, Maroka, na Nordkapp i Syberię. Okrążyliśmy spory kawałek Europy podczas Wyprawy w Nieznane, a także Wyspy Brytyjskie, Morze Czarne i Islandię. Dojechaliśmy też do Santiago de Compostela. Każda z wypraw trwa kilka tygodni. 13 wypraw, 56 krajów, 3 kontynenty, 1 450 196 kilometrów przejechanych przez wszystkich 201 uczestników podczas wypraw. Liderem grupy rowerowej nieprzerwanie jest o. Tomasz Maniura OMI odpowiedzialny za oblackie duszpasterstwo młodzieży w Polsce.

Od 2018 roku odbywają się również wyprawy piesze. Sposób podróży podobny jak u rowerzystów. Około 30 km dziennie, bez wsparcia z zewnątrz, z całym potrzebnym “sprzętem” w plecaku, bez planowania noclegów. Pierwsza wyprawa piesza NINIWA Team odbyła się w 2018 roku i prowadziła z Lizbony Do Santiago de Compostela. Piechurzy pod przewodnictwem o. Dominika Ochlaka OMI pokonali 648 km w 23 dni.

Celem piechurów na 2020 rok jest Gruzja i Armenia. Więcej o tej wyprawie znajdziesz na https://niniwa.org/niniwa/niniwa-team/wyprawy-2020/

Wyprawie rowerowej i pieszej przyświeca wspólna intencja, w której rowerzyści i piechurzy ofiarują swój wysiłek. Ale to nie koniec. W jedności z NINIWA team łączy się wiele innych grup, dotychczas głównie rowerowych, podróżujących w podobny sposób do NINIWA Team. My chcemy jednak iść dalej i zapraszamy do dołączenia do akcji wszystkich podróżników. Dlaczego by nie nieść wspólnej intencji podczas wyprawy autostopem?

Zwieńczeniem roku dla NINIWA Team jest podróżniczy festiwal “Together – wyprawy z wiarą”, na który zapraszamy wszystkie grupy uczestniczące w akcji. Każda z grup dzieli się swoimi doświadczeniami z tegorocznej wyprawy. Festiwal jest jednocześnie wydarzeniem premiery książki z wyprawy NINIWA Team z danego roku.

Rowerzyści jadą na krańce Polski
Cel piechurów to Główny Szlak Beskidzki

Akcja Together - wyprawy z wiarą łączy podróżników, nie tylko rowerzystów, którzy podróżują w jednej intencji.

Wyścig rowerowy z metą w Kokotku. Do pokonania 50, 150 albo 350 km, oczywiście z sakwami. Wybieraj!

Szybkie "how to" w kwestii wypraw rowerowych, czyli jak się za to zabrać. Na początek wystarczą chęci i determinacja!

53 kraje, 3 kontynenty i łączna długość wypraw większa od obwodu ziemi. Zobacz gdzie byli już rowerzyści NINIWA Team.

Media, sponsorzy i przyjaciele. Zobacz z kim współpracujemy. Zostań jednym z partnerów NINIWA Team.

Potrzebujesz rekolekcji i wyciszenia? A może ekstremalnego sportowego wyjazdu? Poznaj ofertę NINIWY.

Żeby wyremontować OCM potrzebujemy Waszej pomocy! Pomóż w remoncie ośrodka.

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
mail: info@niniwateam.pl
tel.: 577 16 00 66