Wyprawy rowerowe

Grupa rowerowa NINIWA Team pod przewodnictwem o. Tomasza Maniury OMI zjeździła już 1/4 świata. Byli w 52 krajach świata i przejechali ponad 45 000 kilometrów. A co jest w tym wszystkim najlepsze, grupa nie jest hermetyczna, każdy może pojechać na wyprawę rowerową z NINIWĄ.

Rowerem na Syberię, Nordkapp czy do Jerozolimy. Podróż wokół Morza Czarnego podczas trwania wojny na Ukrainie i muzułmańskiej Turcji na miesiąc po nieudanym zamachu stanu. To nie bajki, to rzeczywistość wypraw rowerowych NINIWA Team. Jak wyglądają?

Więcej o każdej z wypraw przeczytasz na naszej stronie:

Wyprawa 2016 – Misja JuT – Ostatnie Okrążenie, czyli podróż wokół Morza Czarnego przez Ukrainę, Rosję, Gruzję, Turcję, Bułgarię, Macedonię, Kosowo, Albanię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Węgry, Słowację i Czechy.

Wyprawa 2015 – Radość Życia, czyli podróż dookoła Wysp Brytyjskich.

Wyprawa 2014 – w Nieznane, czyli wyprawa bez celu geograficznego. Rowerzyści dali się prowadzić internautom. Każdego dnia do godziny 23.59 internauci głosowali dokąd mają jechać śmiałkowie, którzy wstając o 5.00 dowiadywali się dokąd jadą. Po czterech dniach wyprawy powrócili do punktu startowego, Kokotka. Później jechali wykonali pętlę po Europie, przez Bałkany, Alpy, Francję, Holandię i Niemcy. W trakcie wyprawy rowerzyści ustanowili rekord NINIWA Team, czyli 350 km (z sakwami) jednego dnia.

Wyprawa 2013 – Polska – Syberia, czyli podróż na daleki wschód Rosji, aż nad jezioro Bajkał. Celem była Wierszyna – polska wieś na Syberii niedaleko Irkucka. Podróż zajęła niemalże 3 miesiące

Wyprawa 2012 – Misja BXVI – Nordkapp, czyli według niektórych must have każdego rowerzysty. Podróż do Norwegii przez kraje bałtyckie, przy średniej temperaturze pewnie koło 5 stopni.

Wyprawa 2011 – Tour de Mazenod, czyli podróż do Maroka w Afryce oraz na najdalej wysunięty na zachód kraniec Europy.

Wyprawa 2010 – Ekspedycja Jerozolima, czyli podróż przez Bałkany, Turcję, Syrię, Jordanię aż do Jerozolimy.

Wyprawa 2009 – Do Rzymu.

Wyprawa 2008 – Do Kijowa.

Wyprawa 2007 – Do Wilna, czyli początki NINIWA team.