Misja JuT – Ostatnie Okrążenie

Tak zapowiadaliśmy wyprawę Misja JuT – Ostatnie Okrążenie.

To już dziesiąta wyprawa organizowana przez Stowarzyszenie Młodzieżowa NINIWA! Jubileuszowa wyprawa! Czym może nas zaskoczyć? Jak będzie przebiegać trasa?

Misja JuT – Ostatnie Okrążenie. Tak właśnie brzmi hasło wyprawy 2016, która pojedzie do… Kokotka. Oczywiście zanim NINIWA Team tam dotrze, pokona 8000 kilometrów w 8 tygodni.

Dlaczego misja JuT? Rozwinięcie tajemniczego skrótu to oczywiście Jezu ufam Tobie. Rowerzyści podczas wyprawy będą prosić o Boże miłosierdzie dla świata, dlatego zawierzenie z obrazu Chrystusa Miłosiernego jest jak najbardziej potrzebne. Oprócz tego, głoszenie Chrystusa jest misją dla nas wszystkich.

Dlaczego ostatnie okrążenie? Rowerzyści zatoczą pętlę, którą obejmą, między innymi, Morze Czarne. Czerń kojarzy się ze złem, więc NINIWA Team otoczy ją miłosierdziem. Jest to również ostatnia wyprawa NINIWA Team, w obecnej formie.

Tak jak w zeszłym roku rowerzyści modlili się codziennie modlitwą o dobry humor, tak w tym roku codziennie będą odmawiać koronkę do miłosierdzia Bożego.

Trasa: 
Nasi tegoroczni śmiałkowie skierują się na początku na wschód. Pojadą przez Ukrainę, Rosję, Gruzję, Armenię, Turcję, Bułgarię, Macedonię, Kosowo, Albanię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Węgry, Słowację i Czechy, łącznie 15 krajów. Zatoczą pętlę, po której dojadą z powrotem do Kokotka. Plan jest ambitny, a trasa dosyć długa, bo ma około 7500 kilometrów. Dlatego tegoroczna wyprawa będzie trwała 8 tygodni. Rozpocznie się  01.08. w Kokotku i zakończy 25.09. również w Kokotku.

Intencja: Papież Franciszek nawołuje do miłosierdzia, dlatego też, uczestnicy wyprawy będą pedałowali, prosząc o Boże miłosierdzie dla świata!

Termin: 1 sierpnia – 25 września

Jubileusz w Starym Testamencie oznacza zawsze wielkie święto, dlatego na tegorocznej wyprawie nie obowiązują ograniczenia wiekowe! Najmłodsza uczestniczka ma 17 lat, a najbardziej doświadczony uczestnik aż 73!

Kontakt w sprawie akcji:
www.niniwateam.pl info@niniwateam.pl
o. Tomasz Maniura OMI – organizator rajdu,  tel. 509 911 680, maniura@niniwa.org
Krzysztof Zieliński – media, informacja, tel. 511 805 405, zielinski@niniwa.org

W trakcie rajdu na oficjalnej stronie internetowej (www.niniwateam.pl) zamieszczane będą codzienne relacje z rajdu. A po powrocie z wyprawy zostanie wydana książka opisująca codziennie rowerowe zmagania.