Misja B XVI – Nordkapp

[feat]https://niniwa.org/media/niniwateam_2012-07-31-08.01_nordkapp_pozegnanie/plakat.jpg[/feat]Oto jak zapowiadaliśmy wyprawę na Nordkapp z 2012 r.

Byliśmy w Azji, w Afryce, na najbardziej wysuniętych na zachód i południe punktach Europy… Tegoroczna wyprawa rowerowa to podbój Nordkapp, umownie nazwanego najdalej wysuniętym punktem Europy, który leży na terenie Norwegii.

Hasło tegorocznej wyprawy to “Misja B XVI – Nordkapp”, co oznacza nasz gest solidarności z papieżem Benedyktem XVI, w intencji którego jedziemy. Chcemy swoją modlitwą i trudem wesprzeć jego misję w Kościele. Wiele osób wątpi w następcę Jana Pawła II, brakuje im zaufania i wierności papieżowi. Takich momentów w historii Kościoła było wiele. W czasie Rewolucji Francuskiej podobnej próbie poddany był, jak wielu mieszkańców Europy, również św. Eugeniusz de Mazenod, jednak dotrzymał wierności swojemu hierarsze i w dużym stopniu zaangażował się by go wesprzeć. Tegoroczna nazwa rajdu także dobrze współbrzmi z hasłem roku w Kościele “Kościół naszym domem”. O ten Dom chcemy się troszczyć.

 Oficjalne logo wyprawy w 2012 r.:

[feat]https://niniwa.org/media/niniwateam_2012-07-31-08.01_nordkapp_pozegnanie/logo_nordkapp_male(przezroczyste).png[/feat]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *