Wyprawa 2013. Polska – Syberia

Oto jak zapowiadaliśmy wyprawę na Syberię z 2013 r. Wszystko się udało! Więcej przeczytasz w relacjach tutaj (kliknij)

Tegoroczna wyprawa to prawdziwy, hardcorowy hit podróżniczy! Co przygotowaliśmy w tym roku?

W 2013 r. NINIWA Team wyrusza na Syberię! 8500 km w 2,5 miesiąca – od 3 maja do 18 lipca 2013.

Szaleńcza i hardcorowa wyprawa w sama raz na Rok Wiary. Pojedziemy w intencji Polski na 100-lecie istnienia kościoła w Wierszynie, 100 km od Irkucka), gdzie mieszkają Polacy, osiedleńcy z początku XX w. i pracuje polski Misjonarz Oblat o. Karol Lipiński OMI.

 

Jest już pełna lista uczestników wyprawy. Będzie ich aż 24, w tym 7 nowych osób, choć część z nich jest już z nami od dłuższego czasu zaprzyjaźniona! To najliczniejsza grupa spośród dotychczasowych wyjazdów, a przecież dystans i trasa też są rekordowe! Grupa będzie bardzo mocna. W ekipie mamy m.in. Krzyśka Skoka, który w 2008 roku pojechał rowerem do Pekinu, oraz Piotra Waksmundzkiego z tytułem Iron Mana, a także kilka innych osób znanych z polskiej sceny podróżniczej! W ekipie nie będzie mięczaków! Są nawet kandydaci do pobicia niezniszczalnego „Górnika”.

Grupa jak co roku pojedzie pod szefostwem o. Tomka Maniury OMI, który ma ambitne zadanie utrzymania grupy w rozsądnych ryzach, motywacji do jazdy i rozwiązywania konfliktów. Czy uda się to przy 24-osobowej grupie, która dzień i noc przebywać będzie ze sobą przez 2,5 miesiąca? Od tego w ogromnej mierze zależy powodzenie wyprawy!

Poniżej więcej informacji o wyprawie:

Nazwa: „Wyprawa 2013. Polska – Syberia”

Termin: od 3 maja do 18 lipca 2013 r.

Trasa:  Polska – Białoruś (Brześć) – Rosja (Smoleńsk, Katyń, Moskwa) – Kazachstan (Astana) – Rosja (Nowosybirsk) – Mongolia – Rosja (Wierszyna 7 lipca, Irkuck). Mongolia w zależności od sytuacji na trasie; albo jeszcze przed Wierszyną, albo po Irkucku do Ułan Bator.

Powrót: Autokar. Pierwotny pomysł zorganizowania alternatywnej wycieczki rodziców i innych chętnych na 100-lecie budowy wierszyńskiego kościoła zostanie połączone z powrotnym środkiem transportu dla rowerzystów. Będzie to najtańsza i najlepsza forma transportu także dla rowerów! Są jeszcze miejsca na wyjazd autokarem!

Relacje: będą ukazywać się tradycyjnie codziennie (!) przez cały okres 2,5 miesiąca wyprawy! Świeżości dostarczą nowe pomysły redakcyjne!

Materiały dla mediów można pobrać stąd (kliknij)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *