Światowe Dni Młodzieży 2011

Czym są Światowe Dni Młodzieży? To cykl spotkań z papieżem zapoczątkowany w 1985 roku w Rzymie przez Jana Pawła II. Kontynuacji tej tradycji podjął się również Benedykt XVI. Tym razem zaprosił młodych ludzi do Madrytu! Szacuje się, że wzięło w nich udział ok. 2 mln młodych! W tym także nasza grupa rowerzystów. Jak wyglądał program tego spotkania dowiesz się na oficjalnej stronie ŚDM (kliknij)!

Wraz z tradycją ŚDM pojawił się także pomysł organizowania podobnych ogólnoświatowych spotkań młodzieży związanej z różnymi zgromadzeniami. Nie inaczej jest w

 

przypadku Misjonarzy Oblatów MN. Tydzień przed wydarzeniami w Madrycie, młodzież oblacka spotkała się w Maladze, by świętować swoje Oblackie Światowe Dni Młodzieży! Ostatnim razem w Sydney uczestniczyło w nich ok 800 młodych osób. Tym razem było ich dwa razy więcej! Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów organizowało dla swojej młodzieży ciekawy wyjazd autokarowy, po drodze odwiedzając ważne dla oblatów miejsca kultu (w tym Aix en Provence). Grupa autokarowa spotkała się z uczestnikami rajdu w Madrycie. Oto jak wyglądał program czasu w Hiszpanii.
11.08.2011 (po południu) – przyjazd grup do Malagi, powitanie i rozejście się na kwatery.

11-15.08.2011 – Światowe Dni Oblackiej Młodzieży w Maladze pod hasłem: “Oblaccy Męczennicy: Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze.” (temat podobny i wprowadzający do tematu ŚDM)

15.08.2011- zorganizowany przez gospodarzy przejazd z Malagi do Madrytu na ŚDM, przywitanie w Madrycie i rozejście się na kwatery (domy, szkoły lub salki parafialne).

16-19.08.2011 – bezpośrednie przygotowanie do spotkania z papieżem Benedyktem (wtorek po południu: Msza Święta inauguracyjna odprawiona przez abpa Madrytu; środa-czwartek-piątek przedpołudniami: katecheza w jednej z parafii Madrytu każdego dnia prowadzona przez innego biskupa, czwartek przed południem; przyjazd i powitanie Benedykta 16, piątek po południu: Droga Krzyżowa ulicami Madrytu).

20-21.08.2011 – nabożeństwo wieczorne i czuwanie z Papieżem oraz niedzielna Eucharystia kończąca ŚDM pod hasłem: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze”.