Rowerowa (Sz)koła wiary

Od dawna mieliśmy marzenie, by wyruszyć na rowerową wyprawę i swój wysiłek i trud ofiarować w jakiejś ważnej intencji. Kilka miesięcy temu nasze marzenia zaczęły się konkretyzować. Znaleźliśmy księdza, który zgodził się zostać naszym opiekunem, znaleźliśmy cel oraz kilka osób chętnych do pomocy. Pojedziemy jako część dużej grupy NINIWA Team z Kokotka.

Obecnie grupa składa się 15 osób. Jesteśmy amatorami. Nasza rowerowa aktywność ma bardziej charakter sezonowy niż regularny. Mimo to, w czasie wyprawy chcemy przejechać minimum 100 km dziennie. Pojedziemy z bagażem (ok. 25 kg na osobę) i bez pomocy samochodu technicznego.

Nie organizujemy swoich noclegów, bo nigdy nie wiemy dokąd dojedziemy. Jeździmy „na wiarę”, która do tej pory nas nie zawiodła. Chcemy doświadczyć obecności Jezusa Chrystusa i spotkać go w drugim człowieku. Nazwaliśmy naszą wyprawę: Rowerowa (Sz)koła Wiary – by uczyć się rozpoznawać wolę Boga w naszym życiu. Wierzymy, że będzie to nauka pełna radości nawet podczas deszczu i zimna.

Naszymi nogami chcemy “wypedałować” Boże miłosierdzie dla świata.

Zaczynamy zaraz po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży i zamierzamy przemierzyć całą Wschodnią Polskę.