Rajd 3,6 s. – Ekspedycja Jerozolima

„Rajd 3,6 s. – Ekspedycja Jerozolima” to akcja zainicjowana przez ewangelizacyjną wspólnotę młodzieżową NINIWA i „Stowarzyszenie Oblacka Pomoc Misjom LUMEN CARITATIS” celem pomocy afrykańskim dzieciom umierającym z głodu.

„Rajd 3,6 s. – Ekspedycja Jerozolima” był pielgrzymką rowerową 15 młodych ludzi, którzy z całym wyposażeniem (bez pomocy samochodu!) jechali z Kokotka – Lublińca do Ziemi Świętej. Codziennie przemierzali średnio 150 km!

Swój trud związany wyprawą ofiarowali w intencji głodujących dzieci w Afryce, bowiem co 3,6 sekundy z tego powodu ginie na świecie jedno dziecko! Chcieliśmy swoim zaangażowaniem uczulić innych na tę trudną sytuację.

Początek akcji – wyjazd z Kokotka 16.08.2010r. (tego dnia rano o godz. 05:00 mszę Świętą za uczestników wyprawy odprawił ks. biskup. Jan Wieczorek)

Zakończenie – powrót samolotem 24.09.2010r.
 
Akcję objęli swoim patronatem:
– Rzecznik Praw Dziecka RP Marek Michalak
– bp gliwicki Jan Wieczorek
– o. Ryszard Szmydki OMI Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów

Przed i po rajdzie odbyły się festyny w Kokotku, a sama akcja została dobrze nagłośniona w mediach ogólnopolskich (TVP, TV Silesia, Przewodnik Katolicki, Magazyn Familia) oraz lokalnych (Dziennik Zachodni, Echo Powiatu, Nowiny Lublinieckie i inne).

W trakcie rajdu codziennie relacjonowaliśmy przebieg wyprawy w internecie. Była to pierwsza wyprawa zorganizowana z takim rozmachem. Na podstawie relacji powstała pierwsza nasza książka!

W czasie akcji działała możliwość przekazu pieniędzy na przyświecający nam cel.