Pióra Pokoju

W 2014 roku relacje pisały znane postacie ze świata muzyki chrześcijańskiej, których organizatorzy nazwali „Piórami Pokoju”. Muzycy pisali relacje w oparciu o przekazy na żywo z trasy i wplatając swoje własne refleksje oraz doświadczenia w kontekście pokoju na świecie.

Magda Anioł
Młoda śląska wokalistka, od której imienia i nazwiska wziął swoją nazwę zespół muzyczny. Po wielu życiowych perypetiach i wewnętrznym procesie nawrócenia, aktywnie włączyła się w szeroki nurt muzyki ewangelizacyjnej.

Adam Szewczyk
Gitarzysta, kompozytor i autor tekstów, współtworzący wiele formacji muzycznych, także chrześcijańskich. To właśnie on zmienił muzyczny i duchowy wizerunek Magdy, gdzie coraz częściej wprowadzała motywy z inspiracji chrześcijańskich.

Grzegorz Głuch
Mąż i ojciec dwóch córek. Kompozytor, dyrygent, autor tekstów i aranżer, zwłaszcza muzyki gospel. Założyciel i lider chóru Gospel Rain, ale również śpiewa i komponuje dla chóru TGD oraz występuje w zespole Quaya. Porywa się z… wiarą na zadania! Lubelskie Koncerty Chwały, w których od lat bierze czynny udział. Głosi dobrą Nowinę poprzez uwielbienie i muzykę Gospel.

Krzysztof Kmiecik
Gitarzysta basowy w zespole Luxtorpeda, Arka Noego i 2Tm2,3. Grał również w Armii. Współpracował z Kasią Kowalską i Justyną Steczkowską.

Jolanta i Piotr Mitko
Ona – z malowniczego Przemyśla na Podkarpaciu przywędrowała do Katowic. Tu, przy parafii w Bogucicach, założyła chór Gospel Sound, którym dyryguje z radością i oddaniem od prawie 4 lat.
On – od 11 lat przemierza rowerem kolejne kraje. Piętnastym była Islandia, w której zakochał się szczególnie. Później zaczął śpiewać w chórze Gospel Sound i zakochał się jeszcze bardziej – w dyrygentce. Zakochany do dziś – w obu 🙂
Od maja 2013 roku Jola i Piotr rozwijają swoje pasje wspólnie, tworząc zgrany i szczęśliwy małżeński tandem.

Siostra Anna Bałchan SMI
Założycielka i prezes Stowarzyszenia „Po MOC” dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej w Katowicach.  Celem jej pracy jest fachowa pomoc prawna, psychologiczna, medyczna i duchowa osobom wykorzystywanym do prostytucji, ofiarom handlu ludźmi oraz przemocy domowej. Dodatkowo siostra świetnie gra na gitarze i pięknie śpiewa przez wiele lat prowadziła grupy teatralne, muzyczne i turystyczne.

Wojciech Zakowicz
Na co dzień programista w firmie webdeweloperskiej. Po godzinach wzięty muzyk (obecnie „Albo i nie”), artysta z wieloma talentami, na wykorzystanie których nie starcza mu czasu z powodu swoich rozlicznych zaangażowań. Pomysłowy, otwarty i dowcipny. Należy do katowickiej NINIWY i od wielu lat współpracuje z oblatami. Uczestnik pierwszej wyprawy do Wilna w 2007 r.

Piotr Sacha
Redaktor „Małego Gościa Niedzielnego”, mąż Alicji, tata Mateusza i Małgosi, na rowerze – krótkodystansowiec, dłuższe dystanse osiąga w najszybszym sporcie na dwóch nogach – lacrosse.