Operacja Rozpoznanie – Nowy Początek

Dlaczego Operacja Rozpoznanie? Tym razem rowerzyści będą ofiarowywać przejechane kilometry w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Dlaczego Nowy Początek? To już jedenasta wyprawa NINIWA Team, mimo że Ostatnie Okrążenie rzeczywiście miało być ostatnią wyprawą… w obecnej formie. I rzeczywiście skończyła się era wypraw, w której każda następna jechała dalej, szybciej, w więcej osób. Zaczynamy od początku, za to w egzotycznym otoczeniu lodowców, wulkanów i gejzerów.

Dokąd jedziemy? NINIWA team w 2017 roku pojedzie na Islandię, a dokładniej rzecz biorąc poleci. To zupełna nowość w historii naszych wypraw. Rowerzyści co prawda wyruszą z Kokotka, jednak ich pierwszym celem będzie lotnisko, z którego polecą do Reykjaviku, stolicy Islandii. Okrążenie wyspy potrwa trzy tygodnie.

Termin: 9 sierpnia – 2 września.

Jak co roku, żeby pojechać na wyprawę z NINIWA Team trzeba przejechać dwie wyprawy przygotowawcze. Dajesz radę na przygotowawczej? Na głównej wyprawie też nie będziesz miał problemów. Oto terminy:

I wyprawa przygotowawcza – 17-21 kwietnia. Zjeżdżamy się do Kokotka w Poniedziałek Wielkanocny, 17 kwietnia o 18.00 i następnego dnia wyjeżdżamy o 6.00.

II wyprawa przygotowawcza – 18-21 maja. Zjeżdżamy się do Kokotka w czwartek 18 kwietnia o 18.00 i następnego dnia wyjeżdżamy o 6.00.

o. Tomasz Maniura OMI – organizator wyprawy,  tel. 509 911 680, maniura@niniwa.org
Krzysztof Zieliński – media, informacja, tel. 511 805 405, zielinski@niniwa.org

W trakcie wyprawy na oficjalnej stronie internetowej (www.niniwateam.pl) zamieszczane będą codzienne relacje, a po powrocie z wyprawy zostanie wydana książka opisująca codziennie rowerowe zmagania.