Festiwal “Together” 2015

Mrożące krew w żyłach, pościgi, zerwane łańcuchy, wiatr we włosach i nieskrępowana wolność! Wysiłek, pot, czasem łzy, przyjaźń, wspólna intencja i wielka przygoda. To wszystko łączy „fanatyków” dwukołowych środków transportu, jadących w różne strony świata pod szyldem Wypraw Rowerowych „Together” – jedź z nami!

Gdzie dojechali? Co przeżyli? Jakich ludzi poznali? Co spotkało ich po drodze? Tego wszystkiego – i jeszcze więcej! – dowiesz się na II Festiwalu Rowerowym „Together”. 

W programie spotkanie z wszystkimi tegorocznymi ekipami, które jechały we wspólnej intencji w łączności z NINIWA Teamem, gość specjalny – Rowerowe  Jamboree, a także premiera najnowszej książki “Radość Życia”!

Odważysz się na ekstremalną jazdę bez trzymanki? 

 

II Festiwal Rowerowy „Together”

MDK Lubliniec, ul. Plebiscytowa 9,
21 listopada godz. 12.00-21.00

12.00 Msza święta w Kokotku w intencji rowerzystów, a po Eucharystii przejazd rowerami do MDK Lubliniec

I BLOK – prezentacje uczestników akcji „Together – jedź z nami 2015”

14.00 Rozpoczęcie II Festiwalu Rowerowego „Together”

14.15 „Włóczykoła”
Misja spełniona! Dwa lata zmagań i udało się! Rajd dookoła Polski zakończony. 2500 kilometrów, 18 dni, morze, góry, męska ekipa z Siemianowic Śląskich i codzienna Eucharystia. „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

14.35 „Misja Maryja”
To już trzecia wyprawa rowerowa Grupy Krupy. Po Wilnie i Rzymie wyruszyli w tym roku na Bałkany. Przejechali przez Polskę, Słowację, Węgry, Słowenię, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę i Serbię. Średnia wieku 40+! Z Bożą pomocą wszystko jest możliwe!

14.55 „Mimi mama”
Michał, Miłosz, Magda i Mateusz. Cztery stolice i ogromna determinacja. To ich pierwsza wspólna wyprawa. Przejechali przez Pragę, Wiedeń, Bratysławę, Budapeszt i stolicę polskich Tatr – Zakopane. Ponad 1000 kilometrów, dwa tygodnie pedałowania i wiele życzliwości.

15.15 „Zakręcamy po marzenia”
4 przyjaciół ze Śląska podczas podróży na Bałkany promują Światowe Dni Młodzieży wraz z akcją „Jadę na ŚDM”. Modlili się również gorliwie za poprawę trudnej sytuacji politycznej w Bośni.

15.35 „Wyprawa do M.”
Czym jest tajemnicze M.? M. jak Marsylia, M. jak Mediolan, M. jak Maryja, M. jak młodzi, M. jak miłość! Grupa 16 rowerzystów na czele z o. Krzysztofem Machelskim OMI rozpoczęła swoją wyprawę z Zielonej Góry. Odbyli podróż do Francji i Włoch. Ekipa mierzyła się z licznymi podjazdami i przygodami.

15.55 -16.45 Przerwa na poczęstunek

II BLOK – prezentacje uczestników akcji „Together – jedź z nami 2015” oraz Gość specjalny: 

16.50 „Bike girls”
Bałkańskie wakacje! 26 cudownych dni w babskim gronie. Cztery pozytywnie zakręcone dziewczyny udowodniły, że nadają się świetnie na żony. Potrafią zrobić niedzielny rosół (chiński), wymienić dętki, a do kąpieli wystarczy im tylko butelka wody.

17.10 „Rowerem przez Kirgistan”
Szóstka weteranów NINIWA Team w tym roku postanowiła wybrać się do Azji Środkowej, by swój dwutygodniowy urlop wykorzystać na podróż rowerami po Kirgistanie. Podczas rajzy po tym bardzo górzystym kraju udało się im zobaczyć dwa piękne jeziora górskie, wjeżdżając niejednokrotnie powyżej 3000 m n.p.m.

17.30 Podziękowania i wręczenie upominków członkom wypraw „Together”

17.45 Gość specjalny: Rowerowe Jamboree – Michalina Kupper
1700 km przez Turcję, Irak, Iran – jeden z 9 etapów sztafety do Japonii. Zaskakujące przygody, rozpieszczający Kurdowie, próbujący Cię zjeść psy i ludzie do których chciałoby się wrócić.

18.45 Krótka przerwa

III BLOK – Wyprawa „Radość Życia”

19.00 Premiera książki „Radość Życia”

21.00 Zakończenie II Festiwalu Rowerowego „Together”

 

Wstęp wolny!