Festiwal rowerowy Together

Pościgi, wypadki, ulewy, zachody słońca, piękne górskie widoki, cuda i niezwykłe zdarzenia. Można by pisać co dzieje się na wyprawach, ale to materiał na książkę albo nawet film. Jednak nawet książka czy film nie odda rzeczywistości wypraw tak dobrze jak spotkanie z drugim człowiekiem.

Po zakończonym sezonie rowerowym, w Lublińcu odbywa się Festiwal rowerowy Together, w którym uczestniczą wszystkie ekipy, biorące udział w akcji Together – jedź z nami oraz oczywiście NINIWA Team. Spotkanie odbywa się co roku MDK Lubliniec. Na scenie uczestnicy każdej z wypraw opowiadają o swoich przeżyciach i przygodach oraz pokazują zdjęcia. W trakcie przerw i po zakończeniu głównej części festiwalu można oczywiście “złapać” kogoś z wyprawowiczów i wyprawowiczek, żeby o wszystkim dokładnie porozmawiać i uzyskać najlepsze informacje z pierwszej ręki. Zapraszany jest również gość specjalny, niezwiązany z wyprawami NINIWA Team, aby opowiedzieć co nieco o swoich doświadczeniach.

Festiwal cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. Rowerzyści, oprócz niesamowitych opowieści, dają niecodzienne świadectwo Boga, trochę “przemyconego” w wyprawie.

Festiwal odbywa się zazwyczaj w okolicach listopada, gdy zostanie wydana już książka z wyprawy NINIWA Team.