O NINIWA Bud

O co chodzi? O dokonanie czegoś po ludzku niemożliwego. Ale dla ludzi ekstremalnie wierzących nie ma nic niemożliwego! Zobacz jak szybko i konkretnie działa Pan Bóg!

– 20 maja 2016 r. podjęliśmy decyzję o zbudowaniu nowego domu dla młodzieży w Kokotku. Zupełnie od zera i z okrągłym zerem na koncie! Potrzeba było 6 mln złotych!

– Rozpoczynamy zbieranie środków, ale pojawiają się nowe, jeszcze lepsze możliwości!

– 21 października 2016 r. władze Misjonarzy Oblatów MN w Polsce wydają zgodę na zakup dawnego ośrodka “Silesiana” w Kokotku, niecałe 2 km od naszej dotychczasowej placówki!

– 14 lutego 2017 r. Misjonarze Oblaci MN zakupują “Silesianę” na potrzeby Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA! Pan Bóg dał nam znacznie więcej, niż prosiliśmy!

Odtąd remontujemy i adaptujemy obiekt do naszych potrzeb. Akcja NINIWA Bud nadal trwa! Ośrodek zakupiliśmy za ułamek wcześniej potrzebnej kwoty (środki na zakup przeznaczyła Prowincja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej), jednak remonty dalej wymagają od nas zaufania i ekstremalnej wiary, a po ludzku… milionów złotych! Na starcie w momencie zakupu obiektu mieliśmy ok. 160 tys. zł. Staramy się o różnego rodzaju dotacje, ale wkład własny i tak jest potrzebny. Bez Waszej pomocy się to nie uda.

Możecie nas wesprzeć w wymyślony przez siebie sposób, albo skorzystać z jednej z naszych propozycji – kręcenia betonu, czyli akcji stałego przelewu, oddania pustaka, czyli jednorazowej pomocy, lub lania fundAMENtu, czyli oddawania dziesięciny. Pamiętajmy też o modlitwie, czyli rozmowie z Architektem tego projektu!

Oblaci w Kokotku modlą się codziennie za dobroczyńców NINIWY. Dodatkowo raz w miesiącu będzie odprawiana Msza święta w ich intencji w Kokotku.

ING Bank Śląski 71 1050 1214 1000 0090 8007 9008
Stowarzyszenie Młodzieżowe NINIWA
ul. Posmyk 5
42-700 Lubliniec
Tytuł: „Budowa”

Co również ważne, nie opuszczamy dotychczasowego miejsca w Kokotku! Więcej szczegółów już niebawem! Śledźcie stronę niniwabud.pl, lub nasz facebookowy fanpage.

Dalej trzymamy się ustalonej z ufnością daty  poświęcenia nowego budynku – 02.07.2018, czyli X-lecie rozpoczęcia pracy oblatów w ośrodku dla młodych w Kokotku. Częściowo Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA zacznie działać już wcześniej, a tymczasem pracujemy dalej w dotychczasowej placówce. Do środka zjeżdżają się setki młodych z całej Polski, żeby przeżywać rekolekcje, tworzyć wspólnoty i budować swoją przyszłość na najmocniejszym z fundamentów – fundamencie wiary. Chcemy wyremontować ten dom dla młodych! Dlatego liczy się każda złotówka – ważna jest pomoc zarówno “grubych ryb” jak i każdy “wdowi grosz”.

A tak informowaliśmy o nowym planie zakupu “Silesiany”: