12 stycznia| Wiadomości

“SOS – jestem w ciąży!”. I co teraz?

Przy Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie w archidiecezji gdańskiej ruszył duszpasterski projekt pod nazwą „SOS - jestem w ciąży!”. Adresatem akcji są wszyscy, u których pojawienie się ciąży wywołało lęk, strach, niechęć do dziecka, a nawet myśl o jego zabiciu.

Wsparcie jest oferowane w czasie trwania ciąży, a także od chwili narodzin dziecka. Grupę wsparcia dla potrzebujących pomocy stanowią specjaliści: lekarz ginekolog, neonatolog, pediatra i psycholodzy. W ramach projektu działa telefon zaufania, strona internetowa i pokój interwencyjny.

Osobe zainteresowanie kontaktem mogą pisać: sos@sosjestemwciazy.pl lub dzwonić: +48 780 117 735.

Projekt SOS jestem w ciąży powstał w wyniku pragnienia towarzyszenia kobietom, które z tematem trudnej ciąży zostały same. Nie będziemy Cię do niczego przekonywać. Chcemy stanąć przy Tobie i wesprzeć Cię, a jeżeli potrzebujesz pomocy profesjonalistów – znamy wiele osób które będą gotowe Ci pomóc. W tym także ginekologów i psychologów – przekonują inicjatorzy akcji.

Akcja jest realizowana wspólnie przez Fundację „Spotkajmy się pod Jerycho”, Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej i ludzi dobrej woli.

Więcej informacji na stronie www.sosjestemwciazy.pl

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.