II spotkanie Wolontariatu Misyjnego NINIWY już za półtora tygodnia!

W sobotę 16.01.2021 odbędzie się II spotkanie Wolontariatu Misyjnego NINIWY w tym sezonie formacyjnym. Przygotowujemy się do wyjazdów misyjnych w wakacje. Cały czas można do nas dołączyć!

Cały czas nie wiemy jak będą wyglądały wyjazdy misyjne w wakacje. Jednak czas przeznaczony na formację i poznawanie siebie na pewno nie będzie czasem straconym. Dlatego zapraszamy Cię do wzięcia udziału w spotkaniu. Jeżeli nie brałeś udziału w pierwszym, nie szkodzi!

Spotkanie odbędzie się na platformie google meet. Napisz do nas koniecznie na maila info@wolontariatmisyjny.pl, jeżeli chcesz wziąć w nim udział. 30 minut przed transmisją wyślemy Ci link do spotkania.

Plan spotkania – Sobota 16.01.21

Blok I 10:00-12:00

  • Zapoznanie – osoby, które są po raz pierwszy prezentują siebie opisując przedmiot/zdjęcie, coś, co Cię charakteryzuje. Wszyscy na przygotowanych wcześniej kartkach rysujemy coś na literę „O” (dowolny motyw) i pokazujemy po kolei pozostałym mówiąc, co to jest.
  • Modlitwa – zebranie intencji osobistych, intencje misyjne, refleksja Papieża Franciszka, dziesiątka różańca.
  • Rozmowa z Misjonarzami cz. 1 – potrzeby misyjne, możliwe do wykonania projekty, realia misji. Syberia, Madagaskar, Arktyka, Kazachstan, Białoruś i Ukraina (3 wybrane kraje)
  • Zapowiedź warsztatów na kolejnym Zjeździe.

Obiadek w swoich domach.

Blok II 15:00-17:00

  • Zajawka Świąteczna – zrób coś po prostu dobrego lub coś ekstra dobrego przez najbliższe kilka tygodni, opisz to w kilku zdaniach w mailu (do 14.01) na info@wolontariatmisyjny.pl wylosujemy 4 najciekawsze, poinformujemy Cię i poprosimy Cię o przedstawienie swojej Zajawki on-line.
  • Konferencja – od Inuitów do Kokotka. Kim są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej? Dlaczego określa się ich specjalistami od misji najtrudniejszych? Jak dotarli do Kokotka i jakie inicjatywy dla młodych proponują w ciągu całego roku.
  • Modlitwa metodą sulpicjańską – rozważanie fragmentu ewangelii.
  • Zaśpiewajmy kolędę…
  • Rozmowa z Misjonarzami cz. 2 – Potrzeby misyjne, możliwe do wykonania projekty, realia misji. Syberia, Madagaskar, Arktyka, Kazachstan, Białoruś i Ukraina (3 kolejne kraje)
  • Wstępne ustalenia odnośnie kierunków wyjazdów, by ustalać grupy kontaktu z Misjonarzami w danym kraju. Kwestia Certyfikatów Wolontariuszy, zbierania finansów.
Marcin Szuścik

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.