28 grudnia| Wspólnota

Wspomnienie św. Młodzianków i 16. rocznica NINIWY

W Kościele obchodzimy dziś wspomnienie św. Młodzianków. To wspomnienie piękna życia dzieci a jednocześnie tragedii rzezi niewiniątek. 28.12 to również rocznica powstania NINIWY.

Dzisiaj dziękujemy Bogu za rzeczywistość Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży – wspólnoty, Zjazdy NINIWY, Oblackie Centrum Młodzieży w Kokotku, wyprawy rowerowe i piesze, Wolontariat Misyjny, Festiwal Życia i wszystkie inne inicjatywy.

Rocznica, oprócz powodu do świętowania, jest okazją do przypomnienia sobie charyzmatu wspólnoty – tego, czym chcemy, żyć na co dzień. Charyzmat NINIWY to charyzmat Oblacki wyrażony językiem biblijnym – Wstań i idź do NINIWY. To wezwanie Boga skierowane do Jonasza, który miał iść nawracać Niniwę, wielkie miasto którego mieszkańcy nie odróżniali swojej prawej ręki od lewej czyli dobra od zła. Podobnie jak Jonasz jesteśmy posłani do dzisiejszego świata, w którym granica miedzy dobrem i złem się zaciera. Również podobnie jak Jonasz jesteśmy wezwani do tego, żeby doświadczyć wielkiej miłości i miłosierdzia Boga.

Zapraszamy do wysłuchania przesłania o. Tomasza Maniury OMI na rocznicę założenia Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA.

Marcin Szuścik

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.