7 grudnia| Wspólnota

You shall not pass. Zło nie przejdzie. Rekolekcje z Władcą Pierścieni

Dobro vs Zło. Opatrzność w Śródziemiu. Duchowa Walka. Brzemię Pierścienia i małe ręce Hobbitów. To niektóre elementy, składające się na […]

Dobro vs Zło. Opatrzność w Śródziemiu. Duchowa Walka. Brzemię Pierścienia i małe ręce Hobbitów. To niektóre elementy, składające się na chrześcijańskie przesłanie powieści stulecia. Tej zimy zapraszamy na weekendowe (walentynkowe) rekolekcje o chrześcijańskim przesłaniu Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się na żywo w Oblackim Centrum Młodzieży.

Będą Hobbici, Lembasy, Orki, cała drużyna i pierścień władzy. W ten weekend usłyszycie w Kokotku brzęk mieczy, odgłosy walki w Helmowym Jarze i naradę Drzewców. Zapraszamy!

Dlaczego, dlaczego, dlaczego?

Dlaczego gdy ktoś wierzący stworzy dzieło, które fascynuje wielu ludzi, katolicy doszukują się w nim Ewangelii albo śladów wiary? Wiele razy słyszałem to pytanie a może nawet zarzut. Może dlatego, że szczerej wiary nie da oddzielić się od życia, wypowiadanych słów i osobistej twórczości.

Jeden z autorów P.J. Kreft tak opisuje wyjątkowość powieści, którą wielu z nas zna także z filmów: „Władca Pierścieni uzdrawia zarówno naszą kulturę jak i naszą duszę. Podsyła bardzo rzadką i cenną myśl we współczesnej literaturze. Jest to wołanie o heroizm; jest to róg obfitości, (…) by obudzić z ogłupienia, nieśmiałości (…) pasywności, by zrzucić swoich tyranów – najpierw tych, ukrytych w duszach, potem tych w społeczności. Największe uzdrowienie, to uzdrowienie najgłębszej rany. Najgłębsza rana to frustracja spowodowana najgłębszą potrzebą. Największa potrzeba to potrzeba sensu, celu i nadziei”.

Kiedy? 12-14.02.2021 rozpoczęcie kolacją w piątek o godzinie 19.00, zakończenie w niedzielę w godzinach popołudniowych.
Limit miejsc:
30
Koszt: 130 zł
Miejsce: OCM Niniwa
Prowadzi: o. Dominik Ochlak OMI

No i nie możemy na koniec nie wrzucić oryginalnego You shall not pass 😀

Marcin Szuścik

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.