2 grudnia| Wspólnota

Spotkanie Oblackich Duszpasterzy Młodzieży online

Wczoraj (wtorek 1.12) odbyło się spotkanie Oblackich Duszpasterzy Młodzieży online. W spotkaniu wzięli udział niemal wszyscy Oblaccy Duszpasterze Młodzieży z […]

Wczoraj (wtorek 1.12) odbyło się spotkanie Oblackich Duszpasterzy Młodzieży online. W spotkaniu wzięli udział niemal wszyscy Oblaccy Duszpasterze Młodzieży z Polski i Brukseli.

Na początku spotkania ojciec prowincjał Paweł Zając OMI podziękował za zaangażowanie oblatów w duszpasterstwo w czasach pandemii i dobrym słowem zachęcił do dalszego działania.

Następnie każdy z duszpasterzy dzielił się doświadczeniem prowadzenia wspólnot, podczas gdy cały czas obowiązują liczne obostrzenia. We wszystkich wspólnotach regularnie odbywają się spotkania online za pomocą różnych platform. Wiele wspólnot, z zachowaniem wszelkich przepisów i ostrożności, spotyka się na modlitwie w kościołach parafialnych. Nie brakuje też innych sposobów na wspólne spędzanie czasu jak np. wspólne granie w gry.

Obraz duszpasterstwa, jaki ukazał się nam po spotkaniu, jest bardzo pozytywny i napawający nadzieją. Jako wspólnoty nie rezygnujemy ze spotkania i wspólnej modlitwy, a to przecież jest najważniejsze.

Dziękujemy wszystkim duszpasterzom za zaangażowanie i poświęcenie! Szczególnie dzisiaj pamiętajmy o nich w modlitwie.

Marcin Szuścik

Marcin Szuścik

Członek ekipy biura NINIWY. Młody mąż i ojciec. Uczestnik wypraw NINIWA Team. Triathlonista amator.