2 grudnia| Wiadomości

Fundacja „SMS z nieba” z blokadami na Fejsie i Insta

Fundacja „SMS z nieba”, organizująca, między innymi, wielotysięczne rekolekcje – spotkanie na stadionie PGE Narodowym, czy też wielomilionową zbiórkę na […]

Fundacja „SMS z nieba”, organizująca, między innymi, wielotysięczne rekolekcje – spotkanie na stadionie PGE Narodowym, czy też wielomilionową zbiórkę na zakup respiratorów do polskich szpitali, prowadząca także telefon zaufania oraz Mobilny Konfesjonał, została oficjalnie zablokowana przez serwis społecznościowy Facebook.

Samo konto facebookowe SMS z nieba wprawdzie jeszcze działa, ale spróbujcie na swoich tablicach wrzucić linka do oficjalnej strony www.smsznieba.pl. Nie uda Ci się to! Tak samo jest na Instagramie. Zweryfikowaliśmy to we wtorek (2.12) rano, kontaktowaliśmy się też z prezesem fundacji i problem rzeczywiście istnieje. To praktycznie uniemożliwia jakiekolwiek działanie promocyjne inicjatywy fundacji na tych mediach społecznościowych. Zwłaszcza nowego projektu pod hasłem “Życie bez granic”, gdzie prowadzona jest zbiórka podpisów pod petycją dotyczącą obrony życia nienarodzonych.

Dyskryminacja treści katolickich fundacji została wprowadzona właśnie w momencie utworzenia przez fundację tej inicjatywy. Witryna www.zyciebezgranic.org została „wciągnięta” do stron zakazanych i zabronionych na Facebooku oraz Instagramie i jakiekolwiek wpisywanie w serwisie strony www.zyciebezgranic.org niestety kończy się niepowodzeniem.

To już kolejna sytuacja, kiedy media Marka Zuckerberga cenzurują przestrzeń internetu. A w przypadku SMS z nieba jest o co walczyć, bo fundacja ma ponad 700 tys. odbiorców i regularnych subskrybentów treści.

Źródło: KAI / Redakcja NINIWA

Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.