28 listopada| Wiadomości

Czy koniec świata jest blisko? Asteroida Apophis zmienia kurs

Jakiś czas temu naukowcy wykluczyli możliwość zderzenia się asteroidy Apophis z Ziemią. I tak, po trwającym jakiś czas szumie medialnym […]

Jakiś czas temu naukowcy wykluczyli możliwość zderzenia się asteroidy Apophis z Ziemią. I tak, po trwającym jakiś czas szumie medialnym i karmieniu się strachem, przyszło wytchnienie. Nie zginiemy jak dinozaury! Okazuje się jednak, że wyliczenie było błędne. Nie wzięto pod uwagę jednej, bardzo ważnej rzeczy!

Nowe badania naukowców, astronomów przyszły w samą porę! I nie w tym rzecz, że chodzi o rok 2068 i że zdążymy upewnić się co do ewentualnej katastrofy dużo wcześniej. Nowa informacja pasuje świetnie do apokaliptycznych fragmentów z Ewangelii, które towarzyszą nam w mijającym już tygodniu.

Apophis ma 300 metrów średnicy. W najbliższych dekadach dwa razy zbliży się do Ziemi. W 2029 r. i wówczas będzie to dość spora odległość. Ale już w 2068 przeleci dość blisko. Teraz, wydaje się, że jeszcze bliżej, ponieważ wykryto w asteroidzie tzw. efekt Jarkowskiego, czyli nierównomierne wypromieniowanie ciepła przez kosmiczny obiekt. Sprawia to, że asteroida nie leci po wyliczonym wcześniej kursie ale zmienia swoją trajektorię. To niewielki ruch dla asteroidy, ale wielki dla ludzkości – chciałoby się napisać. W praktyce jest to ok. 170 m rocznie. Może się to zakończyć wielkim zderzeniem, porównywalnym z tym, który wykończył 65 milionów lat temu wszystkie organizmy ważące więcej niż 50 kg, czyli 2/3 ówczesnej fauny.

A tymczasem Pan Jezus mówi nam ostatnio ciągle o znakach na Niebie i Ziemi, o wojnach, klęskach i tajemniczych zjawiskach. Mimo to, nie mamy się bać, a podnosić głowy wysoko w górę, żeby wypatrywać naszego zbawienia. Wśród znaków na niebie zobaczymy nie tylko (być może) pędzącą asteroidę, ale właśnie Chrystusa, który zstąpi z Nieba tak samo jak wstąpił na oczach apostołów. Co czujesz, gdy słyszysz lub czytasz takie słowa? Czy masz w sobie obawy? Czy trzymasz się kurczowo życia na ziemi? W porządku. Rozeznawaj to w sobie szczerze i módl się o wielką wiarę i gotowość na spotkanie z Jezusem. Ostatecznie nie musi spaść na ziemię olbrzymia asteroida, żeby przyśpieszyć twoje spotkanie z Bogiem. Wystarczy coś o wiele mniejszego. Czuwajmy!

Przeczytaj artykuł na naukawpolsce.pap.pl o zmianie kursu asteroidy Apophis >>

Źródło: Redakcja NINIWA / naukawpolsce.pap.pl

Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.