26 listopada| Wiadomości

Popularna piosenkarka chrześcijańska z kolejną nagrodą! O jakie hity chodzi?

Po raz kolejny najczęściej ostatnio nagradzana wokalistka chrześcijańska Lauren Daigle odebrała czwarty rok z rzędu statuetkę American Music Awards w […]

Po raz kolejny najczęściej ostatnio nagradzana wokalistka chrześcijańska Lauren Daigle odebrała czwarty rok z rzędu statuetkę American Music Awards w kategorii „ulubionego artysty – współczesnej inspiracji”. Utwory 29-letniej piosenkarki i autorki tekstów od czasu wydania w 2018 r. jej nagrodzonego Grammy albumu „Look Up Child” nie schodzą z listy przebojów – chrześcijańskich i popowych – a teledyski z jej piosenkami biją prawdziwe rekordy oglądnięć.

O swojej najnowszej wygranej Daigle powiedziała, że jest nią prawdziwie zaszczycona, gdyż jest świadoma, iż sukces zawdzięcza głosowaniu melomanów.

Dziękuję mojemu zespołowi, fanom i wszystkim, którzy nadal wspierają mnie w tej podróży! – podkreśliła.

Platynowy album „Look Up Child” zapewnił, że jako pierwsza w historii artystka Daigle trafiła na bestsellerowe listy albumów, opracowane przez tygodnik muzyczny „Billboard”, jednocześnie do kategorii popowej i chrześcijańskiej. Ponadto, nagrodzony Grammy jej hit „You Say” najdłużej w historii utrzymuje się jako nr 1 wśród piosenek każdego gatunku na Hot Christian Songs Chart. Jest na tej pozycji od 111 tygodni. To nagranie znajdowało się na pierwszych pozycjach przez wiele tygodni także na innych listach przebojów.

Oprócz dwóch nagród Grammy, Daigle zdobyła siedem nagród Billboard Music Awards, cztery American Music Awards, dziesięć prestiżowych wyróżnień GMA Dove Music Awards.

Daigle pochodzi z Lake Charles w stanie Luizjana. Nie traktowała muzyki poważnie, dopóki nie zachorowała. Podkreśla, że choroba ta była jedną z najlepszych rzeczy, które jej się przydarzyły. Zanim zaczęła śpiewać swym charakterystycznym „słodko-przydymionym” głosem oraz nagrywać współczesną muzykę chrześcijańską, uwielbieniową i gospel, pracowała na misji w Brazylii.

Wydała do tej pory trzy studyjne albumy: „How Can It Be” (2015), „Behold: A Christmas Collection” (2016) i „Look Up Child” (2018).

Źródło: KAI

Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.