26 listopada| Wiadomości

Na zrzutce NINIWA Bud już 1/3 kwoty! Dziękujemy!

Dziękuję – tylko tyle i aż tyle można powiedzieć, gdy doświadcza się dobra od ludzi dookoła. Jesteśmy wdzięczni, bo w […]

Dziękuję – tylko tyle i aż tyle można powiedzieć, gdy doświadcza się dobra od ludzi dookoła. Jesteśmy wdzięczni, bo w czasie gdy narody i Kościół zmagają się z wieloma problemami i kryzysami, wielu z Was nie szczędzi wysiłków na sprawę z pozoru błahą, niknącą w porównaniu z hardkorowymi i ogromnymi sprawami świata. Wsparliście nas przekazując już 200 tys. zł na budowę kaplicy w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA!

Dobroczynność to wielka rzecz. Często towarzyszy jej pewien paradoks, że na ofiarność często mamy więcej odwagi, gdy samym nam się nie przelewa. To nasze cenne doświadczenie m.in. z wypraw rowerowych NINIWA Team, gdzie z najgościnniejszymi przyjęciami nie spotykaliśmy się w bogatych krajach, ale na biednej Syberii czy na Bliskim Wschodzie. Sporą część zebranej do tej pory kwoty stanowią niewielkie, ale regularne wpłaty od wiernie wspierających naszą działalność przyjaciół!

Zebrane środki to już jedna trzecia sumy potrzebnej do zrealizowania naszego przedsięwzięcia. Po co nam kaplica? Niektórzy pytają. A po co na drodze asfalt, albo drzewa w lesie? Trudno wyobrazić sobie katolicki ośrodek rekolekcyjny bez odpowiedniego i godnego miejsca modlitwy. Kaplica musi być blisko, na wyciągnięcie… nogi. Chcemy, żeby w każdym czasie w ciągu roku dało się wyjść ze swojego pokoju rekolekcyjnego i przejść do kaplicy. Normalna sprawa, a jednak obecnie nie ma takiej możliwości. Chcemy przyjmować do siebie młodych ludzi, szukających Pana Boga i odpowiedzi na ważne, życiowe pytania. Odpowiedzi takie przychodzą często właśnie w cichym i ciepłym miejscu modlitwy.

Dlatego dziękujemy, że to rozumiecie i stale wspieracie nasze remontowe przedsięwzięcia. Wiele udało się już wykonać, ale sporo jeszcze przed nami.

Krzysztof Zieliński

Krzysztof Zieliński

Od 2008 roku współtworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, co jest jednocześnie pracą i życiową misją. Współorganizuje i animuje wydarzenia, pisze artykuły, redaguje treści książek i robi znacznie więcej. Człowiek orkiestra.