Co zrobić, żeby zostać wolontariuszem i pojechać na misje?

Tydzień misyjny trwa! Zastanawiasz się nad wyjazdem misyjnym w przyszłym roku? Oto co należy zrobić, żeby zostać wolontariuszem NINIWY!

Sytuacja na świecie cały czas jest niepewna. Pomimo to w Wolontariacie Misyjnym NINIWY odważnie planujemy przyszły rok. Oczywiście, jeżeli pandemia nas do tego zmusi, plany będziemy zmieniać – bezpieczeństwo wolontariuszy jest dla nas najważniejsze. Jeżeli plany będzie dało się zrealizować, poślemy wolontariuszy na Białoruś, Ukrainę, Syberię, Madagaskar, Arktykę i Kazachstanu. Możesz zostać jednym z nich!

W wolontariacie Misyjnym NINIWY spotykamy się na pięciu zjazdach formacyjnych w przeciągu roku. Podczas zjazdów odbywamy różne warsztaty, uczymy się języków, dzielimy się doświadczeniem, poznajemy doświadczenia innych „pełnoetatowych” misjonarzy i oczywiście modlimy się. Żeby wyjechać, należy wziąć udział w przynajmniej 3 z 5 zjazdów.

Żeby wyjechać do danego kraju, trzeba znać język w nim obowiązujący – im płynniej posługujemy się danym językiem, tym lepiej. Przez rok dużo można się jeszcze nauczyć. W kierunkach przez nas obranych przydaje się głównie znajomość języków Rosyjskiego i Francuskiego, a także języków lokalnych.

Dużym atutem przy wyjeździe na misje są kompetencje np. medyczne czy dydaktyczne. Rzeczywistość misyjna w każdym z miejsc jest różna, dlatego każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie. Jesteśmy też otwarci na nowe kierunki. Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, albo masz jakieś ciekawe pomysły, skontaktuj się z nami!

info@wolontariatmisyjny.pl
502 412 390