Bałtyk – Bieszczady Gravel Tour. Edycja 2021 w wyprawowym stylu

Organizatorzy prestiżowego wyścigu Bałtyk – Bieszczady Tour, właśnie ogłosili, że w przyszłym roku odbędzie się pierwsza edycja Bałtyk – Bieszczady Gravel Tour. To prawdziwa gratka dla amatorów wypraw rowerowych z sakwami. Dlaczego?

Wyścig Bałtyk – Bieszczady Tour w oryginalnej wersji stawia przed uczestnikami wyzwanie pokonania 1008 km w 70 godzin. Jest to prawdziwy wyścig szosowy. Pierwsza edycja Bałtyk – Bieszczady Gravel Tour ma odbyć się w lipcu 2021 roku. Jak organizatorzy piszą na facebook-u Impreza będzie miała przede wszystkim mniej sportowy charakter – limit czasu na dotarcie do mety zostanie znacznie wydłużony. Po drugie – impreza będzie nastawiona głównie na rowerowy survival. Liczba punktów kontrolnych zostanie zredukowana do minimum, a zawodnicy będą w dużej mierze zdani wyłącznie na siebie. Spora część trasy ma również przebiegać przez drogi szutrowe. W praktyce dla nas oznacza to, że rower wyprawowy, sakwa i tryb jazdy, który znamy z wypraw doskonale zdadzą egzamin :D.

Impreza zapowiada się ciekawie. Jeżeli granice za rok będą pozamykane to może będzie to okazja dla NINIWA Team, żeby dobrze wykorzystać wakacyjny czas? 😀 Więcej szczegółów organizatorzy mają podać wkrótce przez swoje oficjalne kanały. Amatorów rowerowego szaleństwa zapraszamy do śledzenia Bałtyk-Bieszczady Tour