Wyprawy NINIWA Team 2021 vs COVID-19

Bardzo dziwna jest ta pandemia… Dziwna i nieprzewidywalna, ale jakoś trzeba funkcjonować. Od samego początku zachęcamy do stosowania się do zaleceń sanitarnych, a równocześnie do zachowania spokoju, zdrowego rozsądku i nie wpadania w panikę. Co zatem z planami NINIWA Team na 2021 rok?

Na początku roku niepewność była duża. Z upływem czasu musieliśmy odwołać wyprawy zagraniczne – zarówno pieszą jaki rowerową. W zamian za nie odbyły się dwie bardzo udane wyprawy po Polsce – rowerowa szlakiem oblackich domów i piesza Głównym Szlakiem Beskidzkim. Geograficzny cel był inny ale trud drogi i wartość wkładanego wysiłku ta sama.

Tegoroczne pierwotne cele wypraw są na tyle ciekawe, że nie chcemy z nich rezygnować. Na chwilę obecną w 2021 roku planujemy pojechać na wyprawę rowerową do Kanady i USA, a na wyprawę pieszą do Gruzji. Są to dalekosiężne plany – bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najważniejsze, dlatego jeżeli sytuacja pandemii na świcie nie ulegnie znacznej poprawie, plany będziemy modyfikować. Na razie pozostajemy dobrej myśli.

I Was zachęcamy, żebyście nie tracili ducha. Powracające ograniczenia to jednocześnie nowe możliwości – może do odpoczynku, może do sięgnięcia po dawno odłożoną książkę, może do głębszej modlitwy i refleksji. Nie mamy wpływu na wydarzenia, mamy wpływ na to, jak do nich podejdziemy.