Rap, Boży fitness i modlitwa w Chojnie

270 osób uczestniczyło w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Chojnie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że tradycyjne spotkanie w majówkę zastąpił październikowy weekend. W sobotę koncertował raper TAU, były świadectwa, katecheza. W niedzielę odbył się „Boży fitness” i gra miejska. Świętowanie zakończyła południowa Eucharystia.

Młodzi z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej nie żałowali przyjazdu do Chojny. – To świetny czas, żeby spotkać się z rówieśnikami, którzy są tej samej wiary. Możemy modlić się wspólnie i stworzyć wspólnotę z ludźmi z różnych miast. Jak mówił Franciszek, trzeba wstać z kanapy, zauważać dobro i samemu dawać świadectwo – mówią uczestnicy.

ks. Wojciech Koladyński z parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie przyznał, że mimo mniejszej liczby uczestników Dni Młodych ducha nie gaszą i są absolutnie fantastycznym przeżyciem.

– Był czas na pojednanie z Bogiem, uwielbienie śpiewem – powiedział ks. Wojciech.

Hasłem tegorocznego spotkania było zdanie „Młodzieńcze WSTAŃ”. – Jest tu echo Ewangelii, to oczywiste, ale też słów papieża Franciszka ze Światowych Dni Młodzieży z Krakowa, żeby ruszyć z kanapy, wstać i nawet w czasie epidemii, który jest nieprosty, po prostu na nowo odkrywać Pana Boga, jego miłość, Miłosierdzie. Ks. Wojciech przyznał, że to też czas szukania nowych dróg docierania z Ewangelią do drugiego człowieka.

Kolejne ADM-y w maju przyszłego roku ponownie w Chojnie.

Źródło: KAI