Papież do autystycznych dzieci i ich opiekunów

To wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, uczyniliście dla samego Jezusa – te słowa Papież skierował w przemówieniu do dzieci, rodziców, opiekunów oraz twórców centrum autyzmu „Sonnenschein” w Austrii, z którymi spotkał się wczoraj w Watykanie.

Mówiąc o nazwie placówki, Franciszek zaznaczył, że oznacza ona: „Blask słońca”.

Papież – jesteście kwiatami domu „Blask słońca”

Wasz dom nazywa się «Sonnenschein», to znaczy «Blask słońca». Mogę sobie wyobrazić, dlaczego odpowiedzialni wybrali tę nazwę. Ponieważ wydaje się, że wasz dom jest wspaniałą łąką rozkwitłą w blasku słońca, i kwiatami tego Domu właśnie wy jesteście! Bóg stworzył świat z wielką różnorodnością kwiatów, w różnych kolorach – podkreślił Papież. Każdy z tych kwiatów ma swoje piękno, które jest jedyne. Także każdy z nas jest piękny w oczach Boga, i On bardzo nas kocha. To rodzi w nas potrzebę powiedzenia Bogu: dziekuję! Dziękuję za ten dar życia, dziękuję za wszystkie stworzenia! Dziękuję za mamę i tatę! Dziękuję za nasze rodziny! I dziękuję także za przyjaciół z Centrum «Sonnenschein»!

Franciszek stwierdził, że powiedzenie „dziękuję” Panu Bogu jest piękną modlitwą, która bardzo Mu się podoba. Można do niej dodać również krótką prośbę za rodziców, dziadków, głodujące dzieci, a także za Papieża. Jeśli prosimy z wiarą, Pan z pewnością nas wysłucha – zapewnił Ojciec Święty.

Źródło: Vatican News / Krzysztof Ołdakowski