Jak wygląda dzień w karmelu? Tajemnice zza muru…

Dziś coś dla ciekawych życia klauzurowego. Co porabiają siostry karmelitanki bose na co dzień i od święta? Youtubowa vlogerka wynosi kilka tajemnic zza klasztornych krat.

To oczywiście trochę z przymrużeniem oka, bo żadne mroczne sekrety nie są tu zdradzone. Jednak w związku z tym, że siostry żyją w zamknięciu i nie mogą ani wychodzić, ani przyjmować gości, to ich życie budzi ciekawość. Może zwłaszcza u młodych dziewczyn, które chciałyby uchylenia rąbka tajemnicy w kontekście rozeznania własnego powołania. Z pewnością życie karmelitanki nie jest proste. Wybierają je hardkorowe dziewczyny!

Karmele różnią się od siebie swoimi wewnętrznymi ustaleniami. O życiu w klasztorze w Szczecinie opowiada Aleksandra Wojciechowicz, która przeżyła w tam 8 lat, ale nie przystąpiła do ślubów wieczystych. O powodach tej decyzji możesz posłuchać w innym jej filmiku, również bardzo ciekawym. Przyczyna nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Podobnie, jak nie jest banalne życie w zamknięciu. Posłuchaj!