Zakończenie wyprawy rowerowej NINIWA Team już w najbliższą środę!

XIV. wyprawa NINIWA Team dobiega końca. Przed rowerzystami do pokonania jeszcze 1000 km, plany są ambitne, prawie codziennie muszą pokonać ponad 200 km. Tym sposobem dotrą z powrotem do Kokotka, skąd wyjechali w najbliższą środę (12.08). Już dzisiaj zapraszamy na ich przywitanie!

Przez pierwsze 3 tygodnie wyprawy rowerzyści pokonali prawie 3000 km. Odwiedzili większość oblackich domów zakonnych i parafii w Polsce. Pozostałe odwiedzą w ostatnie dni wyprawy. Oprócz tego rowerzyści zameldowali się na najdalej wysuniętych na zachód, północ, wschód i południe punktach Polski.

To była inna wyprawa niż wszystkie dotychczasowe. Nie jest to wielkie odkrycie, ponieważ każda wyprawa jest do każdej i podobna i jednocześnie zupełnie inna. Tym razem nie było zdobywania nowych krajów ani kontynentów. Nie było obcych kultur, zmieniających się walut i języków. Było jednak to co najważniejsze – trud drogi i Bóg – w codziennej Eucharystii, w spotkaniach z ludźmi, w nieprzewidzianych wydarzeniach. Czego doświadczyli rowerzyści? Tą pytanie zostawiamy do odpowiedzi im samym!

Zapraszamy na przywitanie rowerzystów wracających wyprawy już w najbliższą środę (12.08). Oto plan przywitania:

18.00 Msza w kościele parafialnym w Kokotku
19.00 Opowieści z wyprawy w Oblackim Centrum Młodzieży

Wstęp wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy!