Ekipa „Rozkręć wiarę” na X wyprawie rowerowej po Polsce

Z żywieckiego rynku wyruszyli wczoraj uczestnicy jubileuszowej 10. pielgrzymki rowerowej „Rozkręć wiarę”. W tym roku pielgrzymowanie potrwa miesiąc i polegać będzie na przemierzeniu 4 tys. kilometrów po polskich drogach. Pielgrzymka przebiegać będzie m.in. przez Bieszczady, Mazury, Kaszuby.

Jak w poprzednich typu przedsięwzięciach część uczestników jechać będzie przez cały miesiąc, inni wybiorą wariant dwutygodniowego uczestnictwa. Za każdym razem jednak na trasie będzie ok. 20 osób.

Rowerzyści zmierzają odwiedzić sanktuaria. Uczestniczyć będą w Mszach św. m.in. w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce, Licheniu i Częstochowie. „42 pielgrzymów na rowerze powiezie Twoje prośby, dziękczynienie lub postanowienie do świętych miejsc naszej Ojczyzny” – zapowiadają na stronie facebookowej.

Jak tłumaczy pomysłodawca całego projektu ks. Grzegorz Kierpiec z konkatedralnej parafii w Żywcu, każdy może towarzyszyć rowerzystom na szlakach pielgrzymich w sposób duchowy.

Polecamy się modlitwie i zapewniamy także o naszej. Wszystkie intencje zabieramy ze sobą – podkreślił kapłan i zaznaczył, że wyprawa jest swoistym podziękowaniem za kard. Stefana Wyszyńskiego. Jeśli ktoś chciałby dopisać swoją prośbę, to może to uczynić w każdym dniu wysyłając ją maila na adres rwksiegaintencji@gmail.com – zachęcił.

Zanim wyruszyli w drogę, wszyscy uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w niedzielę wieczorem we Mszy św. zakończonej błogosławieństwem udzielonym przez ks. Grzegorza Gruszeckiego, proboszcza konkatedry w Żywcu.

W ub. roku rowerzyści z Żywca odwiedzili Medjugorie i Islandię. 2 lata temu odwiedzili La Salette, pokonując wcześniej największe alpejskie przełęcze. W 2017 r. podziękowali za 25 lat istnienia diecezji bielsko-żywieckiej. Z tej okazji zdobyli Nordkapp. W 2016 r. rowerzyści w geście wdzięczności za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży odwiedzili na jednośladach Ukrainę i Litwę, a następnie przez Armenię dotarli do Gruzji.

W poprzednich latach grupa rowerzystów pielgrzymowała do Ziemi Świętej, na Saharę, do Rzymu, Fatimy, Turcji (w tym, także w łączności z inicjatywą Together grupy NINIWA Team – przyp red. niniwa.org).

Źródło: KAI