Matura z informatyki… Jak nie dać się zhackować?

Informatyka to bardzo szeroka dziedzina, a informatyk informatykowi nierówny. Sieciowiec niekoniecznie napisze apkę, bo to inna specjalizacja, a programista nie musi umieć naprawiać sprzętu komputerowego.

Informatyka, której uczymy się w szkole, to trochę miks wszystkiego. Trochę o sieciach internetowych, trochę o internecie i budowaniu stron www, trochę programowania, edytorów tekstu czy arkuszy kalkulacyjnych itd. Gorzej, jeśli informatyka w szkole sprowadza się do obsługi Painta, albo do nauki rzeczy, które młodzi mają już w małym palcu, bo obsługiwali sprzęt komputerowy i mobilny od 3 roku życia, a pan informatyk dopiero od kilku lat.

Matura z informatyki to już jednak krok dalej i być może dla kogoś szansa na kierunek zawodowy. Niewątpliwie jedną z dziedzin, gdzie specjaliści są potrzebni, a branża jest bardzo prężna, jest cyberbezpieczeństwo. W dziś prezentowanym filmie z TED’a, który prowadzi Piotr Konieczny z niebezpiecznik.pl, trochę na temat tego, czego się boimy. Dużo praktycznych porad!