9,5 h Bożych dźwięków na weekend. Jednego Serca i Bądź jak Jezus

Za nami dwa tradycyjne wydarzenia, choć nie w tradycyjnej formie. W Boże Ciało zawsze dzieje się wiele na chrześcijańskich scenach muzycznych. Koncerty i uwielbienia odbywają się w wielu miastach w Polsce. W tym roku przeniosły się do internetu.

Nie dając za wygraną podczas epidemii, organizatorzy dwóch znanych wydarzeń „Jednego Serca, Jednego Ducha” (Rzeszów) i „Bądź jak Jezus” (Mysłowice) przenieśli się do sieci. Koncerty są już dostępne online do obejrzenia.

„Jednego Serca, Jednego Ducha” to wydarzenie muzyczno-uwielbieniowe zapoczątkowane w 2003 r przez Jana Budziaszka (Skaldowie) z udziałem rodziny Pospieszalskich i innych znanych muzyków polskiej sceny chrześcijańskiej. W tym roku odbyło się w wersji internetowej, ze zdalnym udziałem i nagrywaniem muzyków. Dzięki przebitkom z poprzednich lat, możemy mieć wrażenie, że 1,5-godzinny koncert faktycznie się odbył w plenerze i z udziałem wielotysięcznej publiczności.

„Bądź jak Jezus” to koncert-uwielbienie, o charakterze ekumenicznym, które odbywa się tradycyjnie w Mysłowicach. W tym roku wystąpiła spora grupa ciekawych wykonawców, w tym z za granicy, a także znani i lubiani „niemaGOtu”, Arkadio, Magda Anioł (wraz z naszym redakcyjnym kolegą, Adamem Szewczykiem), czy nazywana odkryciem roku Monika Giergiel. Aż 8-godzinny koncert udostępniony został za darmo na YouTube. Zapraszamy do słuchania i oglądania.