Przykre zdarzenie w OCM NINIWA. Spłacamy dług…

W ubiegłym tygodniu w naszym ośrodku doszło do przykrego zdarzenia. Skradziono rower, który należał do jednego z naszych gości – ks. Macieja Szeszko SDS. Najboleśniejsze jest to, że przyjechał on do Kokotka pracować jako wolontariusz w jednym z lublinieckich DPS’ów.

Ks. Maciek jest księdzem zakonnym, salwatorianinem i odpowiada za kierowanie Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej. To odpowiednik o. Tomka Maniury w naszym zaprzyjaźnionym zgromadzeniu. Tym bardziej ucieszyła nas wiadomość prawie dwa tygodnie temu, że podejmie się on wolontariatu w DPSie na ul. Kochcickiej, przy pracy z samotnymi, chorymi i opuszczonymi. Zamieszkał zatem w naszym ośrodku i oddał serce podopiecznym DPS’u. Właśnie kończy czas jego pracy jako wolontariusza i pozostanie z nami jeszcze na czas wymaganej kwarantanny. Zaraz potem ks. Maciek planował wsiąść na rower i wykorzystać okoliczności na rowerowanie po pięknej, kokotkowej okolicy. Nie będzie to jednak możliwe. Chyba że…

Uruchamiamy krótką akcję z mocnym efektem – Spłaćmy dług wdzięczności! Zbiórka dla wolontariusza.

Niestety poszukiwania pojazdu nie dały efektu. Może złodziej przeczyta tę wiadomość i odda po cichu własność duszpasterza. Liczymy jednak bardziej na siebie…

Jeśli planowałeś wypad rowerowy, z wykorzystaniem świetnej pogody prognozowanej na weekend, pomyśl życzliwie o ks. Maćku. Miał zrealizować niebawem podobne pragnienie. Jeśli solidaryzujesz się z nim jako pasjonat dwóch kółek lub chciałbyś odwrócić zło kradzieży w dobro ludzkiej życzliwości, to zachęcamy cię do przekazania darowizny na rzecz zakupu roweru dla poszkodowanego. Możesz wpłacić dowolnej wysokości kwotę na nasze konto:

ING Bank Śląski 19 1050 1214 1000 0090 3111 8806
Oblackie Centrum Młodzieży
ul. Posmyk 5
42-700 Lubliniec
tytułem: darowizna ks. Maciek

Wpłat dokonywać można dokonywać do poniedziałku 18 maja. We wtorek całość środków przeznaczymy dla ks. Maćka na zakup nowego roweru. A już jutro przybliżymy sylwetkę ks. Maćka. A właściwie przedstawi się on sam!