Już jutro nowy kapłan w szeregach oblatów! Święcenia Piotra Malczewskiego na Koszutce

Jutro, 25 kwietnia 2020 r. święcenia kapłańskie przyjmie dk. Piotr Malczewski OMI! Rowerzyści znają go bardziej jako kleryka Piotrka lub po prostu Piotrka, który dzielił z nimi trudy rowerowej wyprawy do Santiago de Compostela w 2018 r.

Część niniwitów kojarzy diakona Piotra z Oblackich Światowych Dni Młodzieży we Wrocławiu w 2016 r., gdzie pomagał w organizacji wydarzenia jako kleryk studiujący w tym czasie w Rzymie. Teraz dk. Piotr służy w parafii NSPJ na Koszutce w Katowicach, gdzie m.in. opiekuje się NINIWĄ.

Święcenia w parafii to nietypowe wydarzenie w oblackim środowisku, a jednocześnie ogromne święto i okazja do radości. Zazwyczaj oblaccy kapłani wyświęcani są uroczyście i wspólnie w Obrze, w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Tym razem uroczystość zaplanowano inaczej. Niestety z powodu epidemii ilość wiernych uczestniczących w uroczystości będzie bardzo ograniczona. Zachęcamy do włączenia się duchowo w to wydarzenie jutro o godz. 11.00. Na katowice.oblaci.pl będzie odbywać się transmisja internetowa z uroczystości. Sakramentu udzieli abp Wiktor Skworc.

katowice.oblaci.pl