Wolontariat Misyjny – zjazd „ostatniej szansy”

Myślisz o wolontariackim zaangażowaniu się w pomoc drugiemu człowiekowi? Może chcesz wyjechać za granicę i pomagać najuboższym? Już za półtora tygodnia (28.02-1.03) odbędzie się trzeci zjazd Wolontariatu Misyjnego NINIWY w Kokotku. Jeżeli nie było cię na żądnym z dotychczasowych spotkań, to jest ostatnim, które może otworzyć ci drogę do zostania wolontariuszem jeszcze w tym roku!

Wolontariat Misyjny to sposób na zaangażowanie i służbę młodych ludzi, którzy mogą zrobić coś dobrego w miejscach, gdzie są bardzo potrzebni.

Najbliższy naszym sercom jest wschód – Ukraina i Białoruś. Tam przez wiele lat angażowaliśmy większość sił. Rozwijamy się jednak i otwieramy na nowe miejsca i potrzeby.

Naszymi celami w 2019 roku były Wierszyna na dalekiej Syberii, Kazachstan i Madagaskar. Te cele pozostają aktualne w 2020 roku. Przygotowujemy wolontariuszy do ogólnych zadań, animacji czasu wolnego, katechizacji ale chcemy wysyłać także wyspecjalizowanych pomocników. Jeśli będzie potrzeba i możliwość, będziemy otwierać nowe kierunki. Nie bez znaczenia jest też słowo “misyjny”. Oznacza ono, że jedziemy tam, gdzie prowadzone są misje, szczególnie te, które prowadzą Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, choć nie tylko. Dlatego wszędzie, gdzie jesteśmy, ewangelizujemy. Sami w większości nie jesteśmy świeckimi misjonarzami, a jedynie pomocnikami w dziele misyjnym.

Jeżeli chcesz dołączyć do wolontariatu, albo przyjechać na zjazd i nas poznać, napisz do nas na info@wolontariatmisyjny.pl

A już w najbliższy weekend (21-23.02) odbędzie się wyjazd integracyjny wolontariatu na Pietraszonkę. Szczegóły znajdziesz tutaj >>