Kokotek: Spotkanie komisji medialnej prowincji

W Oblackim Centrum Młodzieży w Kokotku odbyło się spotkanie komisji medialnej prowincji. Głównym tematem spotkania było zaopiniowanie prowincjałowi i jego radzie ewentualnego stworzenie aplikacji mobilnej dla oblatów Polskiej Prowincji, która mogłaby jednocześnie być udostępniona szerszemu gronu odbiorców. Do udziału w dyskusji zaproszono grafików i informatyków z Kokotka. Oprócz powyższej tematyki omawiano bieżące sprawy medialne, związane z funkcjonowaniem oblatów w świecie medialnym, m.in: dokumentu o obecności zakonników w social mediach, czy inicjatywach, związanych ze 100-leciem prowincji.

Członkowie komisji mieli okazję zwiedzić centrum duszpasterstwa młodzieżowego, które jest w trakcie prac remontowych. Warto zaznaczyć, że gospodarze miejsca podjęli gości kultową grą w “piłkarzyki” – wynik okazał się niekorzystny dla “Kokotkowiczów” – ulegli 1:3 ekipie misyjne.pl.

Komisje powoływane przez prowincjała z radą mają charakter doradczy. Ich członkami są oblaci zaangażowani w poszczególne dzieła. W skład komisji medialnej wchodzą: Koordynator Medialny Polskiej Prowincji, oblaci związani z mediami – m.in. redaktor naczelny “Misyjnych Dróg” i portalu “misyjne.pl” oraz dwie osoby świeckie, które ściśle współpracują z oblatami w dziele ewangelizacyjnym naszej prowincji.

Zdjęcia ze spotkania komisji zobaczycie na stronie oblaci.pl >>

oblaci.pl / (pg)