Święto polskich kibiców. Skoki w Zakopanem już dziś

Już dziś o godz. 18:00 na Wielkiej Krokwii odbędą się kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. To nie lada gratka dla polskich fanów skoków narciarskich i to z kilku powodów!

Po pierwsze, to okazja do obejrzenia występów polskich (i nie tylko) skoczków na żywo. Ten niepowtarzalny kibicowski klimat komentowany jest w środowisku bardzo pozytywnie, ponieważ Zakopane po prostu ma coś w sobie! My, Polacy, z pewnością wyróżniamy się jako publiczność na tle innych krajów. Potwierdza to fakt, że wszystkie bilety na weekendowe turnieje zostały już wyprzedane. Zostały tylko wejściówki na dzisiejsze, piątkowe treningi i kwalifikacje.

Po drugie, zbliżają się zawody Pucharu Świata w Azji, o miejsce na które walczyć będzie jeszcze kilku zawodników. Z pewnością dadzą z siebie wszystko. W rywalizującej o to czwórce Polaków jest Hula, Kot, Stękała i Zniszczoł, natomiast zapewnione miejsce w starcie ma Żyła, Stoch, Kubacki i Wolny.

Harmonogram i kadra

W sobotę w Zakopanem odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Trener polskiej kadry, Michal Doležal, wystawi dziś do walki dziewięciu zawodników. Będą to: Andrzej Stękała, Adam Niżnik, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Zawodnicy rozpoczną treningi już o 16:00, a tak prezentuje się pełny harmonogram zawodów:

24 stycznia 2020
16.00 Oficjalny trening
18.00 Kwalifikacje

25 stycznia 2020
15.00 Seria próbna
16.15 Konkurs drużynowy

26 stycznia 2020
15.00 Seria próbna
16.00 Konkurs indywidualny