II zjazd Wolontariatu Misyjnego NINIWY

W połowie stycznia wolontariat misyjny mógł spotkać się na drugim zjeździe. Trafiliśmy na starych wolontariackich wyjadaczy, jak i spotkaliśmy nowe twarze. Jedno i drugie napełnia radością serce.

Piątkowy wieczór upłynął na poznawaniu nowych osób.

Sobota, to głównie czas słuchania relacji z posług misyjnych na Ukrainie i Syberii, konferencji o. Dominika oraz dalszej integracji grupy. W pamięć uczestnikom zjazdu na pewno zapadnie spacer nad lekko oblodzonym jeziorem.

Na koniec soboty mogliśmy porozmawiać przez Skype z misjonarzem z Ukrainy – o. Witalijem Podolanem. Usłyszeliśmy, co aktualnie dzieje się w klasztorze w Tywrowie. W oczach ukraińskich wolontariuszy zakręciła się niejedna łza. Ojciec Witalij przekazał nam wiele krzepiących słów i wykazał otwartość na nowych wolontariuszy. Na sam koniec dnia zanurzyliśmy się w adorację. Nie zabrakło dreszczyku emocji, gdy nastąpiła awaria i na hali, na której spaliśmy wyłączyły się wszystkie światła.

Niedziela była okazją do uczestnictwa w Mszy świętej w kościele parafialnym w Kokotku. Był to również czas świętowania urodzin pani Agaty, która jest zaangażowana w pracę w Oblackim Centrum Młodzieży.

Cały zjazd był okazją do wielu wartościowych rozmów, a nie zabrakło też chwili na odpoczynek i wyciszenie. Kolejne spotkanie w marcu a, w międzyczasie, w lutym niespodzianka. Wyjazd wolontariatu na wekeend do chatki na Pietraszonce (Beskid Śląski). Więcej informacji wkrótce. Zapraszamy!

Ania Jurasińska

Zobacz zdjęcia ze zjazdu >>