Niedziela Słowa Bożego

Konferencja prasowa przed pierwszą Niedzielą Słowa Bożego, która obchodzona będzie 26 stycznia, odbędzie się jutro, 21 stycznia o godz. 11 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski. Niedziela Słowa Bożego ma pomóc wiernym w odkrywaniu Biblii jako Słowa Życia.

W konferencji prasowej przygotowującej do pierwszej niedzieli Słowa Bożego wezmą udział: ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk, Przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II i Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, ks. dr hab. Marcin Kowalski, adiunkt przy katedrze Teologii Biblijnej i Proforystyki w Instytucie Nauk Biblijnych KUL oraz s. dr Judyta Pudełko z Papieskiego Wydziału Teologiczny w Warszawie, propagatorka praktyki lectio divina. Konferencję poprowadzi ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Na spotkanie, które odbędzie się 21 stycznia br. o godz. 11 w Sekretariacie KEP ( Skwer kard. S. Wyszyńskiego 6 w Warszawie) zaprasza Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Niedziela Słowa Bożego została ustanowiona przez papieża Franciszka i po raz pierwszy będzie obchodzona w III niedzielę okresu zwykłego, 26 stycznia. Inicjatywa ta ma zainspirować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek z zakurzonej biblioteki domowej, lecz słowem życia, które budzi sumienia.