Trwa Alfa i Omega w OCM

W festiwalowym klimacie prawie 60 młodych osób uczestniczy w rekolekcjach Alfa i Omega w Kokotku. Dlaczego w festiwalowym?

Po pierwsze dlatego, że tradycyjnie już nawiązujemy do treści tegorocznego Festiwalu Życia, a także lekko wychylamy się do przodu w kierunku tematu FŻ 2020! Festiwalowy klimat budują także noclegi na sali gimnastycznej z racji trwającego od połowy grudnia remontu w ośrodku. Nie przeszkadza to jednak w przeżywaniu rekolekcji kończących 2019 rok.

Po trzecie, Alfę i Omegę prowadzi ekipa duszpasterzy zaangażowanych w Festiwal Życia: o. Tomasz Maniura OMI, ks. Andrzej Nackowski, ks. Marcin Paś i inni! Rekolekcje rozpoczęły się 28 grudnia, w niniwowe święto św. Młodzianków. Mocny początek zapewnił koncert kolędowy Albo i Nie dofinansowany przez Burmistrza Miasta Lublińca oraz projekcja etiudy filmowej „Jonasz” w oparciu o Księgę Jonasza, teatru Exit, do którego muzykę skomponował nasz redaktor, Adam Szewczyk.

Kolejne dni bogate były w modlitwę, konferencje, aktywizacje, grę terenową i wiele innych wątków. Dziś zakończenie, choć nie do końca. Wielu uczestników Alfy i Omegi weźmie udział jeszcze w sylwestrze festiwalowym w Kokotku, którego początek dziś o 19.00!

Pełniejsza relacja z wydarzenia już niebawem.