Czy Pique zatrzyma Lewandowskiego? – Sportowe podsumowanie weekendu

W Bukareszcie rozlosowano grupy przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Polacy trafili do grupy E z Hiszpanią, Szwecją i zwycięzcą barażu z Ligi Narodów na poziomie B – czyli Słowacją, Irlandią, Irlandią Północną lub Bośnią i Hercegowiną. Polska pierwszy mecz rozegra 15 czerwca w Dublinie z drużyną z barażu. 20 czerwca biało-czerwoni zmierzą się w Bilbao z Hiszpanami, a 24 czerwca w Dublinie ze Szwedami.

Natalia Maliszewska uplasowała się na czwartej pozycji w rywalizacji na 500 metrów podczas Pucharu Świata w short tracku, który odbył się w Nagoi. Wygrała Kanadyjka Kim Boutin, druga była Włoszka Arianna Fontana, a trzecia Koreanka Ji Yoo Kim.
Patrycja Maliszewska zajęła 23. pozycję, a Nicole Mazur jedną pozycję niżej.

Mateusz Rudyk uplasował się na czwartej pozycji sprintu podczas Pucharu Świata kolarzy torowych, który odbył się Hongkongu. Wygrał Holender Harrie Lavreysen, drugie miejsce zajął jego rodak Jeffrey Hoogland, a trzecie miejsce po bezpośrednim zwycięstwie z Polakiem przypadło Japończykowi Tomohiro Fukai.

Norweg Daniel Andre Tande wygrał w sobotę w fińskiej Ruce konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tande uzyskał 131 i 142 metry (282,5 pkt) i o 3,1 punktu pokonał swojego rodaka Mariusa Lindvika (136,5 i 142,5 m), a o 7,7 punktu Słoweńca Petera Prevca (139 i 134 m). Najlepiej z Polaków spisał się Dawid Kubacki, który po skokach na 123,5 i 135,5 metra (251,3 pkt) zajął 15. miejsce. Niedzielny konkurs skoków nie odbył się ze względu na silny wiatr.

W tym tygodniu zostanie powołana nowa minister sportu. Szef kancelarii premiera podkreślił, że resort obejmie kobieta.

Portugalia zdobyła trzeci raz w historii mistrzostwo świata w beachsoccerze, czyli plażowej odmianie piłki nożnej.
W finale turnieju rozgrywanego w Paragwaju Portugalczycy pokonali Włochów 6:4.
W meczu o 3. miejsce Rosjanie wygrali z Japończykami 5:4.