Aix-en-Provence: Gwałtowny pożar w rodzinnym domu Eugeniusza de Mazenod

29 listopada w godzinach porannych pojawił się gwałtowny pożar w restauracji na Cours Mirabeau w Aix-en-Provence (Francja). Znajdowała się ona na parterze budynku, który był domem rodzinnym św. Eugeniusza de Mazenoda. Tuż przed godziną 8.00 zadysponowano do akcji gaśniczej 17 zastępów strażackich z Bouches-du-Rhône. W sumie z ogniem walczyło 60 funkcjonariuszy. Jak podaje portal “La Provence” z restauracji ewakuowano  11 osób, orzeczono również realne niebezpieczeństwo zawalenia się budynku. Wiadomo również, że ucierpiały wyższe piętra domu rodzinnego Eugeniusza. Obecnie mieszczą się tutaj lokale prywatne oraz pokoje hotelowe. Służby ratunkowe nie podają informacji na temat ewentualnych ofiar.

Les « 2G », les deux Garçons à Aix, une institution bicentenaire, ont brûlé cette nuit. Sur fond de rachat contesté par le parquet… malheureuse coïncidence sans doute.

Zobacz obraz na Twitterze

Patrice Reviron@PatriceReviron

Le ciel d’Aix était empli de la fumée de l’incendie tôt ce matin.

Zobacz obraz na Twitterze
Zobacz pozostałe Tweety użytkownika Patrice Reviron
Dom, w który urodził się św. Eugeniusz de Mazenod, znajduje się niecałe 200 metrów od po karmelitańskiego klasztoru, w którym powstało nasze Zgromadzenie. Oba budynki usytuowane są w historycznym sercu starego miasta Aix-en-Provence.

(Oblaci.pl/zdj. CIEM)