W październiku rozpocznie się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

„Misje to pasja wobec Jezusa i wobec ludzi” – podkreśla Ojciec Święty. Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny to czas, kiedy możemy zainteresować się misjami na różne sposoby. Jesteśmy po to, aby Ci to ułatwić.

W Niedzielę Misyjną 2017 papież Franciszek ogłosił, że w październiku 2019 roku będzie miał miejsce Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny z okazji setnej rocznicy opublikowania przez Benedykta XV Listu Apostolskiego Maximum illud. Dokument ten miał rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Ogłaszając planowany na październik 2019 roku Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do podjęcia z nową energią przemiany misyjnej życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

Misje to temat, który dotyczy każdego z nas. Mamy świadczyć o tym, że Bóg jest dobry przez nasze życie. Od tego zaczyna się każda mała i wielka misja w naszym życiu. Warto o tym pamiętać, bo być misjonarzem, to troszczyć się o drugiego człowieka i dawać nadzieję.

Na co dzień piszemy o tym jak misjonarze pracują w najodleglejszych zakątkach świata. Niektórzy z nich prowadzą u nas swoje blogi. Także wolontariusze dzielą się u nas doświadczeniami i przeżyciami. Te wszystkie świadectwa mogą także Ciebie pobudzić do działania. Daj sobie szansę!

 

źródło: Oblaci.pl