Pan Bóg będzie wzbudzał w was wielkie pragnienia w czasie tej drogi

W niedzielny wieczór w kościele parafialnym w Kokotku zebrali się piechurzy, ich bliscy, znajomi a także parafianie. Mszę świętą odprawił o. Bartek Madejski, który w czasie homilii zaznaczył, że Jezus chce dawać nam ogień wiary ale potrzeba też wydarzenia, które nas rozpali i to wędrowanie może w tym pomóc. U każdego ten płomień jest trochę inny, u każdego inaczej się kształtuje. Po Eucharystii udaliśmy się do Oblackiego Centrum Młodzieży na wspólną kolację. Pożegnania z najbliższymi, pierwsze wskazówki i sen. Dziś w godzinach porannych udaliśmy się w stronę Katowic skąd wyruszyliśmy do Budapesztu a potem Sybina w Rumuni.

Tegoroczna grupa liczy 16 osób, do przejścia mamy 550 km w Rumunii, Mołdawii i na Ukrainie nad Morze Czarne. Powrót do Polski będzie odbywał się autostopem w 3 osobowych grupach z terenu Rumunii przez Węgry, Słowację, kto pierwszy w Kokotku.

Akcja ratunkowa – modlitwa za Europę – główne hasło wyprawy będzie nabierać mocy z każdym pokonanym pieszo kilometrem, bolącymi nogami i pęcherzami. Pamiętajcie o nas w modlitwach My o Was, Wy o nas. Codzienne relacje będą pisać uczestnicy.

o. Dominik Ochlak OMI – lider grupy pieszej