Dar Młodzieży zacumował w Londynie

Polska “Biała Fregata” wpłynęła do portu w Greenwich w niedzielę 17 marca i zostanie tam do środy 20 marca. Tak jak w każdym porcie odwiedzanym przez Rejs Niepodległości, również w Londynie żaglowiec był otwarty dla zwiedzających. Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii oraz Londyńczycy tłumnie zjawili się już pierwszego dnia, by móc wejść na pokład Daru Młodzieży. Statek odwiedził także ambasador Polski w Zjednoczonym Królestwie.

W niedzielę w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym miał miejsce wernisaż wystawy malarskiej “Dar Młodzieży w portach Rejsu Niepodległości”. Z Polonią spotkał się autor obrazów Andrzej Filipowicz, który podzielił się swoimi odczuciami i motywacją do stworzenia obrazów z polską fregatą. W spotkaniu wzięli udział również uczestnicy rejsu, którzy opowiedzieli o idei Rejsu Niepodległości, Światowych Dniach Młodzieży w Panamie oraz o codzienniści życia na statku.

W poniedziałek Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP Marek Gróbarczyk spotkał się z Ministrem Transportu Zjednoczonego Królestwa i Irlandii Północnej Chrisem Graylingiem. Brytyjski minister powiedział, że niezależnie od Brexitu nasze państwa muszą pozostać przyjaciółmi.

Następnym przystankiem Rejsu Niepodległości będzie Gdynia, gdzie 28 marca zakończy się rejs dookoła świata. Ideą Rejsu Niepodległości jest uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kulminacyjnym momentem były Światowe Dni Młodzieży w Panamie z papieżem Franciszkiem.

źródło: ekai

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *