Polska reprezentacja księży w półfinale Mistrzostw Europy

Pokonując Słowację 1:0, polska reprezentacja księży znalazła się półfinale Mistrzostw Europy Księży w Piłce Nożnej Halowej. Tegoroczne rozgrywki odbywają się w Czarnogórze, a polska drużyna jest jednym z faworytów.

„Dotychczasowe wyniki wyglądają następująco: Polska – Ukraina 2:0, Polska- Włochy 2:1, Polska – Chorwacja 0:0. W ćwierćfinale Polska – Słowacja 1:0 – i jesteśmy w półfinale Mistrzostw Europy, który zagramy z Portugalią” – informuje kapitan polskiej drużyny – ks. Marek Łosak, z diecezji kieleckiej (parafia Pińczów).

Wśród 18 zawodników jest aż pięciu księży z diecezji kieleckiej od lat stanowiących trzon polskiej reprezentacji. Grają w niej także księża m.in. z Zamościa, Przemyśla, Lublina, Sosnowca, Warszawy i Gdańska. W rozgrywkach mistrzowskich uczestniczy 17 drużyn.

Mistrzostwa poza sportową rywalizacją to także czas na integrację kapłanów oraz możliwość spotkania się z duchownymi z innych krajów czy polskimi misjonarzami. Zaplanowano również m.in. konferencje na tematy dotyczące wartości duchowych w sporcie oraz wspólną modlitwę z codzienną Mszą św. Liturgia jest odprawiana po łacinie.

„W Czarnogórze jest zaledwie kilkudziesięciu księży, trzeba ich podziwiać za wysiłek organizacyjny” – uważa kapitan polskiej reprezentacji.

źródło:EKAI