Premiera płyty „Kairos” kleryckiego zespołu Gitary Niepokalanej

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze odbył się koncert w wykonaniu zespołu Gitary Niepokalanej. Nie był to jednak zwykły koncert – wydarzenie to było związane z premierą najnowszego albumu grupy, który ukazał się pod koniec stycznia. Płyta zatytułowana KAIROS zawiera 12 utworów o tematyce religijnej, w dużej mierze autorskich.

Utrzymana w klimacie akustycznym płyta jest pierwszym od 14 lat wydaniem Gitar Niepokalanej. Podczas koncertu nie zabrakło wykonań tak nowych, jak i starych przebojów zespołu. Wykonywane utwory nawiązywały do charyzmatu misji, którym odznaczają się misjonarze oblaci. Obok utworów napisanych przez obecny skład zespołu, na płycie znalazły się również dobrze znane wielu pokoleniom utwory i często wykonywane w naszych kościołach: “Nie umiem dziękować Ci, Panie” – autorstwa o. Kazimierza Lubowickiego OMI, “Kiedy w jasną, spokojną, cichą noc” – muzyka autorstwa o. Henryka Tomysa OMI, czy utwór “Matce misjonarza”.

Płytę „KAIROS” można nabyć podczas koncertów Gitar, a także na furcie Seminarium w Obrze. Wkrótce krążek trafi też do innych punktów sprzedaży i na platformy streamingowe w Internecie.

 

źródło: oblaci.pl